*11η αγωνιστική

*Πέντε σερί over 2,5 τα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΣΟΛΙΧΑΛ ΜΟΥΡΣ

Προηγούμενο ματς: Η Σόλιχαλ Μουρς κέρδισε 2-1 εντός έδρας την Φάιλντ, παρόλο που βρέθηκε να χάνει από τέρμα του Όμπι στο 8’. Μάλιστα γύρισε το παιχνίδι πριν λήξει το ημίχρονο, με τέρματα των Κρεγκ (34’), Κέλι (44’).

Η Σόλιχαλ Μουρς επικράτησε και της Φάιλντ με 2-1 εντός έδρας, πετυχαίνοντας δεύτερη συνεχόμενη νίκη, έκτη στις 10 πρώτες αγωνιστικές, διάστημα στο οποίο είναι πλέον η μοναδική αήττητη ομάδα του πρωταθλήματος.

Λογικά είναι ψηλά στο βαθμολογικό πίνακα, στην δεύτερη θέση του, έχοντας την καλύτερη άμυνα της κατηγορίας, σε απόσταση βολής, στο -3 από την κορυφή.

Σόλιχαλ Μουρς Στατιστικά

*8/10 αγώνες με 2-3 γκολ στη σεζόν, 5/5 εκτός έδρας.

*7/10 G/G στη σεζόν, 4/5 εντός έδρας.

ΜΠΡΟΜΛΕΪ

Προηγούμενο ματς: Η Μπρόμλεϊ κέρδισε 0-1 εκτός έδρας την Ντάγκεναμ, με ένα γκολ που δέχθηκε από τον Γουάιτλι στο 60ο λεπτό.

Η Μπρόμλεϊ κέρδισε 0-1 εκτός έδρας την Ντάγκεναμ, ούσα η πιο φορμαρισμένη ομάδα της κατηγορίας, αφού έχει πέντε σερί νίκες, μετά από τα πρώτα πέντε παιχνίδια της σεζόν, στα οποία δεν είχε νίκη! Αλλά μετά τις δύο ήττες στις πρώτες αγωνιστικές, δεν έχει ηττηθεί ξανά, έχοντας τρεις σερί ισοπαλίες, πριν τις συνεχόμενες νίκες της.

Με αυτά τα αποτελέσματα έχει ανέβει αρκετά στο βαθμολογικό πίνακα της κατηγορίας της, έχοντας μπει μετά από καιρό στην πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα play off, αλλά στο -4 από την σημερινή της αντίπαλο. Και μόνο η σημερινή της αντίπαλος έχει δεχθεί λιγότερα γκολ από αυτήν.