*Στον πρώτο γύρο: Γουόκινγκ-Σόλιχαλ Μουρς 1-1

*Τρία σερί under 2,5 στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε όλα τα σημερινά προγνωστικά ποδοσφαίρου

ΣΟΛΙΧΑΛ ΜΟΥΡΣ

Προηγούμενο ματς: Η Σόλιχαλ Μουρς έχασε 3-2 εκτός έδρας από την Τσέστερφιλντ αν και προηγήθηκε 0-2 με τέρματα των Γουαρμπάρτον (34’), Μπεκ (53’). Αλλά δέχθηκε τρία γκολ μέσα σε πέντε λεπτά, από τους Νέιλορ (63’), Κόλκλαφ (65’), Γκριγκ (68’).

Η Σόλιχαλ Μουρς πλησίασε πολύ κοντά σε μία μεγάλη υπέρβαση, αφού προηγήθηκε με 0-2, αλλά τελικά έχασε 3-2 εκτός έδρας από την πρωτοπόρο Τσέστερφιλντ. Έτσι δεν μπόρεσε να την κερδίσει για δεύτερη σερί φορά μέσα σε λίγες μέρες, δίνοντας και μεγαλύτερο ενδιαφέρον στο πρωτάθλημα.

Η προηγούμενη νίκη της ήταν η πρώτη εντός έπειτα από τρεις σερί ήττες εκεί, ενώ έχει κερδίσει τους τρεις από τους πέντε πιο πρόσφατους αγώνες της.

Μειώθηκε λίγο η πτωτική πορεία της, αν και είναι ακόμη εντός πρώτης επτάδας και θέσεων που οδηγούν στα play off ανόδου, χωρίς να είναι σε απόσταση βολής, ούσα πλέον στο +3 από την όγδοη θέση που δεν οδηγεί πουθενά, αλλά με καλή διαφορά τερμάτων.

Σόλιχαλ Μουρς Στατιστικά

*8/10 over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της.

*9/14 G/G εντός έδρας.

ΓΟΥΟΚΙΝΓΚ

Προηγούμενο ματς: Η Γουόκινγκ έχασε 2-3 εντός έδρας από την Όλντερσοτ, σε ένα παιχνίδι που κυνηγούσε συνεχώς. Βρέθηκε να χάνει από τέρμα του Τολάζ στο 26’, ισοφάρισε με τον Μπράουνε στο 29’, αλλά και πάλι δέχθηκε γκολ από τον Φροστ στο 36’. Ο Μπάρχαμ στο 82’ έκανε το 1-3 και απλά μείωσε ο Γκρέκο – Κοξ στις καθυστερήσεις.

Η Γουόκινγκ ηττήθηκε με 2-3 εντός έδρας από την Όλντερσοτ, χάνοντας ξανά έπειτα από τρεις αγώνες και δύο σερί “λευκές” ισοπαλίες.

Μακριά από την έδρα της δεν χάνει στα δύο τελευταία παιχνίδια, έπειτα από τέσσερις σερί ήττες εκτός στα προηγούμενα.

Αυτή τη στιγμή είναι χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα, στην τελευταία θέση παραμονής, αλλά με τέτοια διαφορά τερμάτων που δεν θεωρείται απόσταση βολής από την ζώνη του υποβιβασμού, το +3 που απέχει. Όλα αυτά για μία ομάδα που πέρυσι συμμετείχε στα play off για την άνοδο. Έχει πάντως και έναν αγώνα λιγότερο από τις τρεις ομάδες που είναι εντός ζώνης υποβιβασμού.