*46η και τελευταία αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Γιορκ – Σόλιχαλ Μουρς 2-2

*Η Σόλιχαλ Μουρς με νίκη εξασφαλίζει πώς παίξει εντός τον μονό νοκ άουτ αγώνα του πρώτου γύρου των play off. Μπορεί να τα καταφέρει και με ισοπαλία αν δεν κερδίσει η Γκέιτσχεντ ή και με ήττα, αν χάσει και η Γκέιτσχεντ.

*Η Γιορκ μένει στην κατηγορία, ακόμη και με ήττα με δύο γκολ διαφορά! Αν χάσει από τρία γκολ και πάνω, υποβιβάζεται μόνο αν δεν χάσει η Γουόκινγκ και η Μπόρεχαμ Γουντ κερδίσει την Έμπσφλιτ Γιουνάιτεντ μόνο με ένα γκολ διαφορά.

*6/7 over 2,5 στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΣΟΛΙΧΑΛ ΜΟΥΡΣ

Προηγούμενο ματς: Η Σόλιχαλ Μουρς έχασε 3-0 εκτός έδρας από την Μπρόμλεϊ, με δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο από τους Τσικ (23’ πεν.), Άρθουρ (43’), και ένα στο δεύτερο από τον Κράουχαους στο 83ο λεπτό.

Η Σόλιχαλ Μουρς ηττήθηκε με 3-0 εκτός έδρας από την Μπρόμλεϊ, ένα αποτέλεσμα που ίσως παίξει αρνητικό ρόλο στην ψυχολογία της, καθώς πιθανόν να την συναντήσει ξανά στα play off.

Αυτή ήταν η πρώτη της ήττα έπειτα από τρεις σερί νίκες, μία εκ των οποίων στον τελευταίο της αγώνα εντός, και τέσσερα σερί παιχνίδια χωρίς ήττα.

Και έχει τον πρώτο λόγο σχετικά με την κατάκτηση μίας θέσης που θα της επιτρέψει να παίξει εντός τον νοκ άουτ αγώνα των play off.

Σόλιχαλ Μουρς Στατιστικά

*13/24 over 2,5 εντός έδρας

*8/9 αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία παιχνίδια της

ΓΙΟΡΚ

Προηγούμενο ματς: Η Γιορκ κέρδισε 2-0 εντός έδρας την Γουόκινγκ, σκοράροντας δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο με τους Τσάντγουικ (59’), Ακινιέμι (73’).

Η Γιορκ πέτυχε μεγάλη νίκη, σε αγώνα έξι βαθμών, αφού επικράτησε 2-0 εντός έδρας της Γουόκινγκ, προσπερνώντας την στον βαθμολογικό πίνακα!

Ούσα εκτός ζώνης υποβιβασμού, θα πρέπει να “αυτοκτονήσει” απόψε για να μην μείνει στην κατηγορία.

Δείχνει να σώνει τελευταία στιγμή την παρτίδα, με τέσσερις νίκες και μόλις μία ήττα στα έξι τελευταία παιχνίδια της.