*3η αγωνιστική

ΣΟΛΙΧΑΛ ΜΟΥΡΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Σόλιχαλ Μουρς έφερε 1-1 εντός έδρας με την Σάουθεντ, ανοίγοντας το σκορ με τον Ντάλας στο 12ο λεπτό, αλλά δεχόμενη την ισοφάριση από τον Ρεχ στο 64ο λεπτό της αναμέτρησης.

Η Σόλιχαλ Μουρς αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 εντός έδρας κόντρα στην Σάουθεντ, χάνοντας την ευκαιρία να ξεκινήσει το φετινό πρωτάθλημα με 2/2 νίκες, μετά την επικράτηση της στην πρεμιέρα απέναντι στην Ολντερσοτ.

Ο προπονητής της, Νιλ Αρντλεϊ, όχι απλά παραδέχθηκε πώς η ομάδα του δεν άξιζε τη νίκη στο τελευταίο παιχνίδι, έκανε λόγο για μία από τις χειρότερες εμφανίσεις ομάδας του τα τελευταία χρόνια! Βέβαια όπως τόνισε, παίζουν και οι αντίπαλοι, γι’ αυτό και τους απέδωσε τα εύσημα.

Σόλιχαλ Μουρς Στατιστικά

*Εχει 3/4 under 2,5 στα φιλικά και επίσημα παιχνίδια της

*Εχει 3/4 αγώνες με 2-3 γκολ στα φιλικά και επίσημα παιχνίδια της

ΓΙΟΡΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Γιορκ έχασε 2-1 εκτός έδρας από την Μέιντστοουν, αν και προηγήθηκε με τον Τζον – Λιούις στο 10ο λεπτό, αντέχοντας ως τα τελευταία λεπτά, όμως δέχθηκε δύο γκολ μέσα σε τρία λεπτά από τον Κορνέ, στο 79’ και στο 81’.

Η Γιορκ έχασε με 2-1 εκτός έδρας από την Μέιντστοουν, αν και πλησίασε πολύ κοντά στο να πετύχει δεύτερη συνεχόμενη νίκη στο ξεκίνημα του πρωταθλήματος, αφού προηγούταν με 0-1, πριν δεχθεί δύο γκολ μέσα σε τρία λεπτά, περίπου ένα δεκάλεπτο πριν λήξει η αναμέτρηση. Ετσι έχει περιοριστεί στη νίκη της πρεμιέρας, γνωρίζοντας και την πρώτη της φετινή ήττα στο πρωτάθλημα.

O τεχνικός της, Τζον Ασκεϊ, έχει σκοπό να εκπλήξει κάποιους με την εμφάνιση της ομάδας του απόψε, λέγοντας πώς είναι πολύ καλό που το παιχνίδι θα μεταδοθεί και τηλεοπτικά στην Αγγλία.

Αλλά ξεκαθάρισε πώς δεν πρόκειται να βιαστεί για να επαναφέρει παίκτες με προβλήματα τραυματισμών και σκοπεύει να δοκιμάσει το βάθος του ρόστερ του. Παραμένουν εκτός οι οι μέσοι Μαφούτα, ΜακΛάφλιν, αμφίβολη είναι η συμμετοχή του μέσου Ντάκγουορθ και του εξτρέμ Τζέιμς που χτύπησαν στο πρώτο παιχνίδι της ομάδας τους, ενώ χτύπησε στον τελευταίο αγώνα και ο αμυντικός Κρουκς.