24η αγωνιστική

*Μετρούν 6/10 παιχνίδια με over 2.5 γκολ τελευταία μεταξύ τους, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*Ά Γύρος: ΧαμΚαμ – Σόγκνταλ 2-1

ΣΟΓΚΝΤΑΛ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Σόγκνταλ δεν είναι στην ιδανική κατάσταση αγωνιστικά, έχει παρουσιάσει αρκετές μεταπτώσεις στην απόδοσή της τελευταία και έχει χάσει πολύτιμους βαθμούς, οι οποίοι μπορεί εν τέλει να της κοστίσουν τη συμμετοχή της στα πλέι οφ ανόδου. Είχε δύσκολο έργο στην έδρα της Όλεσουντ (3-0) για την προηγούμενη αγωνιστική, δέχτηκε δύο τέρματα στο πρώτο δεκάλεπτο και δεν επέστρεψε ποτέ στη διεκδίκηση του ματς. Χωρίς νίκη για τέσσερις αγωνιστικές.

Προηγούμενο παιχνίδι: Γνώρισε την ήττα με σκορ 3-0 εκτός έδρας, από την Όλεσουντ, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Μόλις στο 2’ ο Σέγκμπεργκ σκόραρε για το 1-0 και στο 9’ ο Κάστρο πέτυχε δεύτερο τέρμα για τους γηπεδούχους στο ημίχρονο. Στο 90+2’ ο Μπράγιανατς σκόραρε και διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Σόγκνταλ Στατιστικά

*3/5 ματς με N/G (δες το στη betshop)

*4/6 αναμετρήσεις έληξαν με “2-3 γκολ”

*Δέχεται γκολ σε 9/12 ματς εντός έδρας

ΧΑΜΚΑΜ ΑΝΑΛΥΣΗ

H ΧαμΚαμ συνεχίζει την πορεία πρωταθλητισμού και έχει ακόμα επτά αγωνιστικές για να επιβεβαιώσει τις προβλέψεις και να τερματίσει στην πρώτη θέση της βαθμολογίας και παράλληλα να πανηγυρίσει την άνοδο στην Eliteserien. Πήρε ακόμα μία νίκη, αυτή τη φορά εναντίον της KFUM Όσλο (1-1) εντος έδρας, αν και δυσκολεύτηκε αρκετά ώσπου να πετύχει το πρώτο γκολ. Παραμένει αήττητη για δέκα αγωνιστικές στο πρωτάθλημα, με απολογισμό οκτώ νίκες και δύο ισοπαλίες. Συμπλήρωσε κάρτες και είναι εκτός ο μέσος Μελγκάλβις.

Προηγούμενο παιχνίδι: Πήρε τη νίκη με σκορ 3-0 εντός έδρας με αντίπαλο την KFUM Όσλο, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Οι γηπεδούχοι είχαν την υπεροχή στο παιχνίδι, όμως στο πρώτο μέρος δεν κατάφεραν να εκμεταλλευτούν τις ευκαιρίες τους. Στο 78’ ο Έρικσεν σκόραρε για το 1-0, και στο 81’ έκανε το 2-0. Στο 90+2’ ο Ένκερουντ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.