*Προκριματικά του EURO 2023 που θα διεξαχθεί στη Μάλτα.

*Οι ομάδες είναι χωρισμένες σε 13 γκρουπ. Οι δύο πρώτες του κάθε ομίλου προκρίνονται στην Elite Round, όπου βρίσκεται ήδη η Πορτογαλία. Προκρίνεται επίσης, η καλύτερη τρίτη, η οποία θα έχει την καλύτερη συγκομιδή έναντι των δύο πρώτων του ομίλου της.

*Τα παιχνίδια του 13ου ομίλου διεξάγονται στην Ολλανδία.

ΣΛΟΒΕΝΙΑ U19 ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Πήρε τη νίκη με σκορ 4-0 εναντίον της Μολδαβίας U19 για τα προκριματικά του Euro. Στο 21’ ο Ποτότσνικ σκόραρε με εκτέλεση πέναλτι για το 1-0 και στο 29’ ο Τσέρνε έκανε το 2-0 του πρώτου ημιχρόνου. Στο 63’ και πάλι ο Ποτότσνικ ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0 και στο 73’ ο Τουρούντιγια διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Η Σλοβενία U19 είχε εύκολο έργο στο πλαίσιο της δεύτερης αγωνιστικής των ομίλων, καθώς επικράτησε της Μολδαβίας U19 (4-0), πετυχαίνοντας από δύο τέρματα σε κάθε ημίχρονο. Μία νίκη και μία ισοπαλία ο απολογισμός έως τώρα για το συγκρότημα του Ζλόγκαρ, “συγκατοικεί” στην κορυφή του γκρουπ με την οικοδέσποινα Ολλανδία U19. Έχει ένα +2 στη διαφορά τερμάτων που της δίνει πλεονέκτημα.

Σλοβενία U19 Στατιστικά

*4/6 αναμετρήσεις έληξαν με goal/goal

*3/5 παιχνίδια είχαν over 3.5 τέρματα

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΟΛΛΑΝΔΙΑ U19 ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχτηκε ισόπαλη χωρίς τέρματα με αντίπαλο την Βόρεια Ιρλανδία U19, για τα προκριματικά του Euro. Οι δύο ομάδες παρότι δημιούργησαν ευκαιρίες για γκολ, δεν τις αξιοποίησαν και έμειναν στο μηδέν.

Η Ολλανδία U19 μπορεί να έχει δείξει μια πολύ καλή αμυντική λειτουργία στα δύο ματς του γκρουπ, αφού δεν έχει καν δεχτεί γκολ, όμως απέτυχε να σκοράρει επί της Βόρειας Ιρλανδίας U19 (0-0) και να πάρει δεύτερη νίκη ώστε να είναι μόνη πρώτη στον όμιλο. Μετρά συνολικά μία νίκη και δύο ισοπαλίες σε πέντε ματς τελευταία. Στην τεχνική ηγεσία βρίσκεται ο 47χρονος Μάρταϊν Ρέουσερ.