2η αγωνιστική

*Προκριματική φάση του Euro U19 2023 που θα διεξαχθεί στη Μάλτα. Οι δύο πρώτες ομάδες κάθε ομίλου προκρίνονται στον Ελίτ γύρο, όπως και η καλύτερη τρίτη στο σύνολο αυτών.

*Οι αγώνες του 13ου ομίλου διεξάγονται στην Ολλανδία.

ΣΛΟΒΕΝΙΑ U19 ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Ισοπαλία 2-2 με τη Βόρεια Ιρλανδία, για τα προκριματικά του Euro U19 2023. Βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0 από το πρώτο ημίχρονο (33′, 38′), για να ισοφαρίσει στην πορεία με τους Κούζμιτς (76′) και Ποτότσνικ (90′).

Στο βαθμό της ισοπαλίας αρκέστηκε στην πρεμιέρα η Σλοβενία. Την Τετάρτη, η ομάδα του Άντον Ζλόγκαρ αντιμετώπισε τη Βόρεια Ιρλανδία, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2. Μετά από ένα κακό πρώτο ημίχρονο για την ίδια, βρέθηκε πίσω στο σκορ δεχόμενη δυο τέρματα. Όσο περνούσε η ώρα όμως έβρισκε χώρους και εκμεταλλευόμενη τη χαλαρότητα της αντιπάλου της, σκόραρε δις στα τελευταία λεπτά και απέφυγε τα χειρότερα. Έχει τώρα την ευκαιρία να πανηγυρίσει το πρώτο της τρίποντο στον όμιλο, κόντρα στη σαφώς κατώτερη Μολδαβία και βάλει τις βάσεις για τη δεύτερη θέση. Συμπτώματα ίωσης παρουσίασε ο Λούκας Τόμαζιτς, ενώ από τραυματισμό ταλαιπωρείται ο Κρίστιαν Τρντιν, αμφότεροι θα εξετασθούν και πάλι την τελευταία στιγμή.

Σλοβενία U19 Στατιστικά

*Goal/Goal τα 8/9 τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2.5 τα 9/10 τελευταία παιχνίδια της.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΜΟΛΔΑΒΙΑ U19 ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Ήττα 2-0 από την Ολλανδία, για τα προκριματικά του Euro U19 2023. Βρέθηκε πίσω στο 67ο λεπτό, για να δεχθεί και δεύτερο τέρμα στο 87′, για το τελικό αποτέλεσμα.

Δεν απέφυγε τα χειρότερα στην πρεμιέρα των προκριματικών η Μολδαβία. Για την ακρίβεια, η ομάδα του Αλεξάντρου Γκουζούν αντιμετώπισε την οικοδέσποινα Ολλανδία, από την οποία και ηττήθηκε με 2-0. Περιορίστηκε περισσότερο σε παθητικό ρόλο και παρότι έδειξε να αντέχει στην πίεση που δέχθηκε, εν τέλει λύγισε λίγο μετά τη συμπλήρωση μιας ώρας, για να δεχθεί και δεύτερο τέρμα προς το φινάλε. Είναι το αουτσάιντερ του ομίλου, δύσκολα θα πάρει αποτέλεσμα κόντρα σε πιο ποιοτικούς αντιπάλους, όμως προσπαθεί για το καλύτερο δυνατό.