* Α’ Γύρος: Σέσκε Μπουντεγιόβιτσε – Σλοβάτσκο 2-2

* 9/10 τελευταία παιχνίδια τους, στην έδρα της Σλοβάτσκο, ήρθαν Under 2.5

* 6/8 τελευταία ματς, στην έδρα της Σλοβάτσκο, η Μπουντεγιόβιτσε δεν σκόραρε

ΣΛΟΒΑΤΣΚΟ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη απέναντι στην Χράντετς Κράλοβε με 1-2. Κατάφερε να κλείσει τον πρώτο γύρο με μεγάλο διπλό, μάλιστα ενώ βρισκόταν πίσω στο σκορ, με γκολ που δέχθηκε στο 27′. Μ’ αυτό το σκορ πήγαν στα αποδυτήρια, ενώ στο δεύτερο μέρος, κατάφερε να γυρίσει τούμπα όλο το ματς, με 2 γκολ στο 52′ και 69′, χωρίς μάλιστα να εντυπωσιάσει, δημιουργώντας μόλις 2 ευκαιρίες σ’ όλο το ημίχρονο.

Μετά την εκτός έδρας νίκη απέναντι στην Χράντετς Κράλοβε με 1-2, βρίσκεται στην 8η θέση με 22 βαθμούς. Στην χειμερινή μεταγραφική περίοδο, απέκτησε μόνο τον μέσο Κιμ. Στην προετοιμασία της, έπαιξε 4 φιλικά, έχοντας 2 νίκες, 1 ισοπαλία και 1 ήττα. Σήμερα θα αγωνιστεί χωρίς τον Μίχαλικ, ο οποίος συμπλήρωσε κάρτες και τον Τόμις, όπου είναι τραυματίας.

ΣΛΟΒΑΤΣΚΟ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Μετράει 5/6 τελευταία παιχνίδια στο πρωτάθλημα με Over 2.5.

* 5/6 τελευταία εντός έδρας ματς στο πρωτάθλημα έχει δεχθεί γκολ.

ΣΕΣΚΕ ΜΠΟΥΝΤΕΓΙΟΒΙΤΣΕ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα από την Σπάρτα Πράγας με 1-0. Έμεινε πίσω στο σκορ μόλις στο 12′, αλλά και πάλι δεν κατάφερε να απειλήσει, με το σκορ να την κολακεύει, βάσει της εικόνας του αγώνα. Στο 71′ έμεινε και με παίκτη λιγότερο, κάνοντας το έργο της ακόμα πιο δύσκολο.

Μετά την εκτός έδρας ήττα από την Σπάρτα Πράγας με 1-0 βρίσκεται στην 13η θέση με 18 βαθμούς. Στην χειμερινή μεταγραφική περίοδο απέκτησε τους Τσμέλικ και Τσέρμακ. Στην προετοιμασία της έπαιξε 4 φιλικά, κερδίζοντας μόλις το ένα, φέρνοντας μία ισοπαλία και δύο ήττες, έχοντας μάλιστα παθητικό 11 γκολ. Εκτός για σήμερα οι τιμωρημένοι Κάβος και Τσμέλικ.