* 3η Αγωνιστική

* Ο πρώτος του ομίλου προκρίνεται απευθείας στους “16” του θεσμούς, ο δεύτερος παίζει playoffs με ομάδα που έχει τερματίσει 3η στον όμιλό της στο Europa League.

* Οι δύο ομάδες αναμετρήθηκαν μέσα στο καλοκαίρι για τα προκριματικά του Europa League, με τη Σλόβαν να επικρατεί 1-3 στο Γιβραλτάρ και τις δύο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες στη ρεβάνς της Μπρατισλάβας (1-1), όπου οι Σλοβάκοι έμειναν με 10′ παίκτες από το 54′.

Δείτε τα Προγνωστικά Conference League

ΣΛΟΒΑΝ ΜΠΡΑΤΙΣΛΑΒΑΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Ζωντανή όσον αφορά την υπόθεση της πρόκρισης παρέμεινε η Σλόβαν με το “Χ” που απέσπασε στις 30 Σεπτεμβρίου στην Τούμπα (1-1). Αντέδρασε σωστά στο γρήγορο προβάδισμα του ΠΑΟΚ, απάντησε άμεσα με τον Γκριν (14′) και ήταν επικίνδυνη στο δεύτερο ημίχρονο όταν οι Θεσσαλονικείς ανοίχτηκαν στην προσπάθεια για νίκη. Είχε προηγηθεί η εντός έδρας ήττα από την Κοπεγχάγη για την πρεμιέρα του θεσμού με 1-3.

Στο πρωτάθλημα Σλοβακίας βρίσκεται στην κορυφή με 23 πόντους σε 10 παιχνίδια, ισόβαθμη με την Σπάρτακ Τρνάβα. Αναβλήθηκε λόγω σοβαρών επεισοδίων το ντέρμπι κορυφής της Κυριακής ανάμεσα στις δύο ομάδες, διότι οπαδοί εισέβαλαν στον αγωνιστικό χώρο, που μετετράπη σε πεδίο μάχης για αρκετή ώρα! Τελευταίο της δείγμα η νίκη-πρόκριση επί της Πράμεν Κοβάτσοβα στο Κύπελλο, ενώ για το πρωτάθλημα στις 3 Οκτωβρίου διέλυσε την Ποχρόνιε με 5-1.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη (0-2) επί της Πράμεν Κοβάτσοβα για το θεσμό του Κυπέλλου. Σκόρερ της Σλόβαν οι Χρντσαρ στο 14′ και Ντράζιτς στο 59′

ΣΛΟΒΑΝ ΜΠΡΑΤΙΣΛΑΒΑΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* No Goal τα 3/5 τελευταία παιχνίδια της, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης (δες το στη Stoiximan)

* Goal/Goal & Over 3.5 τα 6 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της, ανεξαρτήτως διοργάνωσης!

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΛΙΝΚΟΛΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Αξιόμαχη η Λίνκολν Ρεντ Ιμπς, στην πρώτη της συμμετοχή σε ομίλους της UEFA, παρόλο που δεν έχει βαθμό στον όμιλο και ρεαλιστικές ελπίδες για πρόκριση, δίνει μάχη στα παιχνίδια της και το 100% των περιορισμένων δυνατοτήτων της. Στην πρεμιέρα ήταν μαχητική απέναντι στον ΠΑΟΚ (0-2) στο Γιβραλτάρ, απείλησε τον Πασχαλάκη, αλλά ηττήθηκε με τέρματα των Άκπομ και Μιτρίτσα λίγο πριν και λίγο μετά το ημίχρονο.

Και στην Κοπεγχάγη πάλεψε για τη 2η αγωνιστική του ομίλου, παρά την ήττα με 3-1. Ισοφάρισε τους Δανούς στο 33ο λεπτό με τον Ρόσα, αλλά δέχθηκε άλλα δύο γκολ ως το 52′ και το σκορ θα μπορούσε να έχει ανοίξει περισσότερο στη συνέχεια.

Την Κυριακή, για την πρεμιέρα του πρωταθλήματος στο Γιβραλτάρ κέρδισε με ανατροπή την Γιουρόπα.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη (3-1) επί της Γιουρόπα. Μετά από ένα στείρο πρώτο ημίχρονο, η Γιουρόπα προηγήθηκε στο 55′, αλλά το φίνις της Λίνκολν ήταν εντυπωσιακό. Γύρισε το ματς με τρία γκολ στο 76′, στο 88′ και το 90+9′, από Γουόκερ, Τσιπολίνα και Γκόμεθ αντίστοιχα.