*Φάση ομίλων – 4η αγωνιστική

Δείτε τη Βαθμολογία Γιουρόπα Λιγκ

*Στον πρώτο γύρο: Χόφενχαϊμ – Λίμπερετς 5-0

*Την 10η αναμέτρηση της κόντρα σε γερμανικές ομάδες θα δώσει η Λίμπερετς, μέχρι σήμερα αγνοεί τη νίκη σημειώνοντας τρεις ισοπαλίες και έξι ήττες (5-18 τα γκολ). Στην Τσεχία έχει απολογισμό 0-2-1.

*Η Χόφενχαϊμ έχει σκοράρει σε κάθε μία από τις 17 συνολικά ευρωπαϊκές αναμετρήσεις της. Παράλληλα, δεν είχε πανηγυρίσει τη νίκη μακριά από την έδρα της σε επτά προσπάθειες (τρεις ισοπαλίες, τέσσερις ήττες), προτού έρθει αυτή επί της Γάνδης (4-1) στις 29 Οκτωβρίου.

1Χ σε απόδοση 3.00
Bwin

ΛΙΜΠΕΡΕΤΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Με ήττα επέστρεψε από την διακοπή του πρωταθλήματος η Σλόβαν Λίμπερετς, καθώς δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της Γιάμπλονετς (3-1 εντός) την προηγούμενη βδομάδα. Συνολικά καλύτεροι παρουσιάστηκαν οι φιλοξενούμενοι, εκμεταλλεύτηκαν την έλλειψη συγκέντρωσης των γηπεδούχων στα τελευταία λεπτά φτάνοντας σε μία μεγάλη νίκη. Παραμένοντας στους 13 βαθμούς η Λίμπερετς υποχώρησε στην 6η θέση του πρωταθλήματος και στο -9 από την πρωτοπόρο Σλάβια Πράγας.

Στις τρεις τελευταίες εντός έδρας αναμετρήσεις που έδωσε στο Γιουρόπα Λιγκ πανηγύρισε ισάριθμες νίκες, κρατώντας παράλληλα το μηδέν στην εστία της. “Η Χόφενχαϊμ αποτελεί μία δυνατή και πολύ γρήγορη ομάδα, διαθέτει ποιοτικούς ποδοσφαιριστές. Παίζουμε στην έδρα μας και έχουμε περισσότερες πιθανότητες για ένα θετικό αποτέλεσμα”, είπε ο προπονητής Χόφτιτς.

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας με 3-1 από την Γιάμπλονετς. Μόλις στο 2′ ο Κοσέλνικ άνοιξε το σκορ με πέναλτι, προτού ο Μάρα ισοφαρίσει με τον ίδιο τρόπο για τους γηπεδούχους (28′). Στο δεύτερο ημίχρονο η Γιάμπλονετς “καθάρισε” τη νίκη με Σραντζ (71′) και Ζελενί (82′).

ΛΙΜΠΕΡΕΤΣ Στατιστικά

*Over 2,5 στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της (δες το στην Bwin)

*GG στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)
21+,UKGC,ΚΕΘΕΑ 1114,Ρυθμ Εμπ. Επικ: ΕΕΕΠ

ΧΟΦΕΝΧΑΪΜ ΑΝΑΛΥΣΗ

Υποδέχτηκε στο Σίνσχαϊμ την Στουτγκάρδη μετρώντας πολλές απουσίες, μετά από μία συναρπαστική αναμέτρηση οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες (3-3) για την 8η αγωνιστική της Μπουντεσλίγκα. Καλύτεροι παρουσιάστηκαν οι φιλοξενούμενοι στο πρώτο ημίχρονο, ισορρόπησαν στο δεύτερο οι γηπεδούχοι. Το τελικό αποτέλεσμα κρίνεται σε γενικές γραμμές δίκαιο.

Τους οχτώ βαθμούς έφτασε το συγκρότημα του Χένες που βρίσκεται στην 12η θέση και στο +4 από την επικίνδυνη ζώνη. Μπορεί να καθαρίσει απόψε την υπόθεση πρόκριση στους “32” του Γιουρόπα Λιγκ με νίκη επί της Λίμπερετς. “Δεν πρόκειται να μιλήσω για την ενδεκάδα που θα παρατάξω. Περιμένω μία τελείως διαφορετική αντίπαλο, προετοιμαστήκαμε κατάλληλα για τη μεταξύ μας αναμέτρηση”, ανέφερε ο προπονητής της Χόφενχαϊμ, την Κυριακή (29/11) θα υποδεχτεί την Μάιντς για το πρωτάθλημα.

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (3-3 εντός) με την Στουτγκάρδη. Ο Μπάουμγκαρτνερ άνοιξε το σκορ στο 16′, προτού οι φιλοξενούμενοι ανατρέψουν τα δεδομένα με Γκονζάλεζ (18′) και Ουαμανγκιτούκα (27′). Προβάδισμα στο σκορ πήρε η Χόφενχαϊμ με Σεσενιόν (48′) και Κράμαριτς (71′ πεν.), το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Κεμπφ στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων.