* Α’ Γύρος: ΠΑΡΝΤΟΥΜΠΙΤΣΕ – ΣΛΟΒΑΝ ΛΙΜΠΕΡΕΤΣ 2-1

* Στα 5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έφεραν Over 2.5

* 4/5 τελευταία τους ματς με G/G

ΣΛΟΒΑΝ ΛΙΜΠΕΡΕΤΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη απέναντι στην Βικτόρια Ζίσκοφ με 2-3. Έμεινε πίσω στο σκορ στο 10’, όταν ο Ράντεκ έκανε το 1-0. Δεν το έβαλε κάτω όμως και 8 λεπτά μετά ισοφάρισε με αυτογκόλ του Τόμας, ενώ πήγε στα αποδυτήρια με 2-1. Στο 2ο ημίχρονο μπήκε αποφασισμένη και από τα πρώτα κιόλας λεπτά έκανε φάσεις. Στο 78ο λεπτό κατάφερε με γκολ του Κοζάκ να ισοφαρίσει, ενώ 5 λεπτά αργότερα ήρθε η ολική ανατροπή.

Μετά την εκτός έδρας νίκη απέναντι στην Βικτόρια Ζίσκοφ βρίσκεται στην 9η θέση της βαθμολογίας με 21 βαθμούς. Στην χειμερινή μεταγραφική περίοδο φαίνεται πως αποδυναμώθηκε, αφού έχασε 2 βασικούς της παίκτες, ένας εκ των οποίων ήταν ο πρώτος της σκόρερ. Στην προετοιμασία, έπαιξε 3 ματς, κερδίζοντας τα 2, ενώ στο άλλο έφερε ισοπαλία, καταφέρνοντας να σκοράρει και στα 3. Αμφίβολοι για σήμερα οι Ντουμπιά και Μίκουλα.

ΣΛΟΒΑΝ ΛΙΜΠΕΡΕΤΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Μετράει 5 σερί ματς στο πρωτάθλημα με σύνολο τερμάτων 2-3 γκολ

* Μετράει 4 σερί παιχνίδια αήττητη.

ΠΑΡΝΤΟΥΜΠΙΤΣΕ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία με την Βικτόρια Πλζεν (1-1). Το σκορ άνοιξε για τους γηπεδούχους ο Σέρνι στο 57ο λεπτό, με τον Χάβελ να απαντάει 20 λεπτά αργότερα φέρνοντας το παιχνίδι στα ίσα. Ένα πολύ θετικό αποτέλεσμα για την Παρντούμπιτσε αν συγκρίνουμε την διαφορά δυναμικότητας των δύο ομάδων.

Μετά την εντός έδρας ισοπαλία με 1-1 απέναντι στην Βικτόρια Πλζεν, βρίσκεται στην 16η θέση της βαθμολογίας, έχοντας μόλις 10 βαθμούς. Στην χειμερινή μεταγραφική περίοδο φαίνεται πως ενισχύθηκε, κυρίως με δανεικούς, δημιουργώντας βάθος πλέον στο ρόστερ. Στην προετοιμασία, έπαιξε 3 ματς, κερδίζοντας και τα 3 και μάλιστα σκοράροντας 3 γκολ στο καθένα. Εκτός για σήμερα οι τραυματίες Σόλιλ και Γιέραμπεκ, όπως και ο Χλουμέτσκι, ο οποίος συμπλήρωσε κάρτες.