*Goal/Goal και Over 2.5 τα 3/5 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Στον πρώτο γύρο: Σλίγκο Ρόβερς – Φιν Χαρπς 3-1

*Στον δεύτερο γύρο: Φιν Χαρπς – Σλίγκο Ρόβερς 0-1

ΣΛΙΓΚΟ ΡΟΒΕΡΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με τη Γιου Σι Ντι, για το πρωτάθλημα. Προηγήθηκε στο 54′ με τον Ο’Σάλιβαν, για να δεχθεί εν τέλει την ισοφάριση στο 69ο λεπτό.

Αήττητη παρέμεινε για δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι η Σλίγκο Ρόβερς, μετά και τη νίκη επί της Ντέρι Σίτι (2-1 εντός). Την προηγούμενη αγωνιστική, φιλοξενήθηκε από τη Γιου Σι Ντι, με την οποία έμεινε στο 1-1. Αποτέλεσμα που ίσως και να ήταν το πιο δίκαιο, σε ένα ματς αρκετά ισορροπημένο, με ευκαιρίες και από τις δυο πλευρές, όλες στο δεύτερο ημίχρονο.

Κάπως έτσι έφτασε τους 25 βαθμούς και απέχει αρκετά από την πρώτη τριάδα. Παρέμεινε αήττητη στα πέντε πιο πρόσφατα εντός της, στα οποία και έχει δυο νίκες και τρεις ισοπαλίες. Στις αρχές του μήνα ανακοίνωσε την πρόσληψη του Τζον Ράσελ για τη θέση του προπονητή, μετά και τη λύση της συνεργασίας με τον Λίαμ Μπάκλι. Την ουαλική Μπάλα Τάουν θα κληθεί να αντιμετωπίσει στον πρώτο προκριματικό γύρο του Κόνφερενς Λιγκ. Εκτίουν τιμωρία οι Άνταμ ΜακΝτόνελ και Γκρεγκ Μπόλγκερ, οπότε δεν θα δώσουν το παρόν απόψε.

Σλίγκο Ρόβερς Στατιστικά

*Goal/Goal τα οκτώ τελευταία παιχνίδια της.

*Goal/Goal τα πέντε τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΦΙΝ ΧΑΡΠΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 2-2 με τη Ντέρι Σίτι, για το πρωτάθλημα. Πήρε δυο φορές το προβάδισμα με τους Μιχάλιεβιτς (8′) και ΜακΓουντς (61′), δεχόμενη ισάριθμες την ισοφάριση (22′, 90’+4).

Εξακολουθεί να αγνοεί τη νίκη εδώ και πέντε αναμετρήσεις η Φιν Χαρπς, σε ένα σερί όπου και μετράει μια ισοπαλία και τέσσερις ήττες. Στην πιο πρόσφατη από αυτές, στα τέλη του Μαΐου, η ομάδα του Όλι Χόργκαν φιλοξενήθηκε από τη Ντέρι Σίτι, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2. Μπορεί να είχε λιγότερες ευκαιρίες, όμως κόντρα στη ροή πήρε δυο φορές το προβάδισμα. Δεν ήταν ικανή να κρατήσει μέχρι τέλους, χάνοντας τη νίκη στις καθυστερήσεις του ματς.

Πρώτος βαθμός μετά τις τέσσερις ήττες από Σάμροκ Ρόβερς (3-1 εκτός), Γιου Σι Ντι (0-1 εντός), Ντρογκέντα (3-1 εκτός) και Ντάνταλκ (0-1 εντός), έφτασε τους έντεκα συνολικά και παραμένει στις τελευταίες θέσεις. Χωρίς διπλό στις πέντε τελευταίες εξόδους της, στις οποίες και έχει δυο ισοπαλίες και τρεις ήττες. Συμπλήρωσε κάρτες ο Ράιαν Κόνολι και θα εκτίσει τιμωρία απόψε, κάτι που ισχύει και για τον Μπαστιέν Ερί. Τραυματίας ο Ντέιβιντ Γουέμπστερ.