*Πρώτο μεταξύ τους παιχνίδι για τον 3ο προκριματικό γύρο του Conference League. Δεν ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ.

*Οποια ομάδα προκριθεί θα αντιμετωπίσει στα πλέι οφς του θεσμού τη νικήτρια του ζευγαριού Ραπίντ Βιέννης – Ανόρθωση.

Δείτε τα Προγνωστικά Conference League

ΣΛΑΣΚ ΒΡΟΤΣΛΑΒ ΑΝΑΛΥΣΗ (Πολωνία, Νο 768)

Η Σλασκ Βρότσλαβ έχει ξεκινήσει αρκετά καλά τη φετινή σεζόν, πετυχαίνοντας και την πρώτη της νίκη στο πολωνικό πρωτάθλημα, με 1-2 στο γήπεδό της Κρακοβίας, παραμένοντας αήττητη. Αυτή ήταν η τέταρτη νίκη της σε έξι αγώνες, δύο για το πρωτάθλημα και τέσσερις για το Conference League. Πάντως στο γήπεδό της έχει δύο σερί ισοπαλίες.

Ο προπονητής της, Μαγκιέρα, ξεκαθάρισε πώς δεν του αρέσει που η ομάδα του δέχεται εύκολα γκολ, ενώ τόνισε πώς έχουν μελετήσει καλά τον τρόπο που παίζει η Χάποελ, παρακολουθώντας τους αγώνες της στην προηγούμενη φάση. Πάντως επανέλαβε πώς περισσότερο εστιάζουν στη δική τους ομάδα και πώς θα παίξει και λιγότερο στην αντίπαλο.

Μοναδικός απών είναι ο μέσος Ζίλα που έχει κάποιες ενοχλήσεις.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Σλασκ κέρδισε 1-2 εκτός έδρας την Κρακοβία, ανοίγοντας το σκορ με πέναλτι του Ριτς στο 16ο λεπτό, ενώ παρόλο που έπαιζε με παίκτη λιγότερο από το 66’ και έπειτα, σκόραρε και δεύτερο τέρμα με τον Εξπόσιτο στο 88’, με την αντίπαλο της να μειώνει απλά στις καθυστερήσεις με τον Φαν Αμερσφουρτ.

Σλασκ Βρότσλαβ Στατιστικά

*Εχει τέσσερα σερί G/G μαζί με over 2,5, 5/6 στη σεζόν (δες το στην Betshop)

*Εχει δύο σερί G/G μαζί με over 3,5 εντός έδρας.

21+ ΚΕΘΕΑ: 1114 Εποπτεία εμπ. επικ/νίας: ΕΕΕΠ

ΧΑΠΟΕΛ ΜΠΕΡ ΣΕΒΑ ΑΝΑΛΥΣΗ (Ισραήλ, Νο 130)

Η Χαποέλ Μπερ Σεβά δεν έχει ξεκινήσει τις υποχρεώσεις της για το πρωτάθλημα Ισραήλ, αλλά έχει 3/3 νίκες, κερδίζοντας έναν αγώνα στο Λιγκ Καπ της χώρας της και αποκλείοντας με δύο νίκες την βουλγαρική Αρντά, επικρατώντας με 4-0 στον επαναληπτικό που έπαιξε στο γήπεδό της, χωρίς να δεχθεί καν γκολ στους δύο αγώνες της με αυτήν.

Πάντως η ομάδα από το Ισραήλ έχει πάρα πολλές αλλαγές σε σχέση με το περσινό ρόστερ, είχε και κάποιες βασικές απώλειες, ενώ διαθέτει αρκετούς δανεικούς παίκτες, αν αυτό «λέει» κάτι γι’ αυτήν.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Χαποέλ Μπερ Σεβά κέρδισε 4-0 εντός έδρας την Αρντά, προηγούμενη με τέρμα του Ακολάτσε στο πέμπτο λεπτό, ενώ πέτυχε τρία τέρματα ακόμη στη συνέχεια με τους Σαφούρι (31’ πεν.), Ανσά (71’), Χατούα (83’).