*Προκριματικά για το EURO U21, η τελική φάση του οποίου θα διεξαχθεί στα γήπεδα της Γεωργίας και της Ρουμανίας το 2023.

*Όμιλοι των έξι ομάδων και ένας των πέντε. Προκρίνονται οι πρώτοι από κάθε όμιλο και ο καλύτερος δεύτερος. Οι υπόλοιποι δεύτεροι προκρίνονται στα πλέι οφ.

Δείτε τα Προγνωστικά Euro U21

ΣΚΩΤΙΑ U21 ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Σκωτία κατάφερε να σπάσει το ρόδι στην 3η αγωνιστική του 9ου ομίλου (μία ισοπαλία, μία ήττα), προσπερνώντας το εμπόδιο του Καζακστάν (2-1 εντός) την προηγούμενη βδομάδα. Μπήκαν πιο δυνατά στον αγωνιστικό χώρο οι γηπεδούχοι, δέχτηκαν πίεση στο δεύτερο έχοντας τον τερματοφύλακα Μερ σε ετοιμότητα όποτε χρειάστηκε.

Το ομοσπονδιακό συγκρότημα του Γκέμιλ σκαρφάλωσε στην 3η θέση προσπερνώντας την Τουρκία, παράλληλα βρίσκεται στο -2 από την Δανία και στο -11 από το Βέλγιο (σ.σ. έχει δύο παιχνίδια περισσότερα). Πανηγύρισε μόλις δύο νίκες σε έξι εντός έδρας αναμετρήσεις (δύο ισοπαλίες, δύο ήττες).

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (2-1) του Καζακστάν. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με Φιορίνι (28′) και Μίντλετον (56′), το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Σαμορόντοφ στο 71′.

ΣΚΩΤΙΑ U21 ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Under 2,5 στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της (δες το στο Pamestoixima)

*Δεν σκόραρε στα 2/4 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΒΕΛΓΙΟ U21 ΑΝΑΛΥΣΗ

Το 5Χ5 πραγματοποίησε στον 9ο όμιλο το Βέλγιο σκοράροντας συνολικά έντεκα φορές, παράλληλα μάζεψε μόλις μία φορά την μπάλα από τα δίχτυα του. Την προηγούμενη βδομάδα πέταξε νοκ άουτ την Τουρκία στο Χέβερλε (2-0). Απογοητευτικοί παρουσιάστηκαν οι γηπεδούχοι στο πρώτο ημίχρονο, ανέβασαν κατακόρυφα ρυθμούς στο δεύτερο σκοράροντας λίγο μετά την έναρξη αυτού.

Το κερασάκι στην τούρτα τοποθέτησε ο Φαν ντερ Μπρεμπτ στην εκπνοή των καθυστερήσεων. “Προφανώς με τα δεδομένα που έχουν διαμορφωθεί, πάμε για την απευθείας πρόκριση. Πρέπει να παραμείνουμε συγκεντρωμένοι”, υπογράμμισε ο ομοσπονδιακός τεχνικός Ματάισεν.

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (2-0) της Τουρκίας. Τα γκολ σημείωσαν οι Μπαλικουίσα (51′) και Φαν ντερ Μπρεμπτ (90+5′ πεν.). Στις καθυστερήσεις οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα.