*Αγώνας ρεβάνς για τον τρίτο προκριματικό γύρο στο Κόνφερενς Λιγκ. Δεν ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ. Σε περίπτωση ισοπαλίας στο συνολικό σκορ, ακολουθεί ημίωρη παράταση και εφόσον χρειαστεί η διαδικασία των πέναλτι.

*Η αναμέτρηση διεξάγεται σε ουδέτερη έδρα.

*Η ομάδα που θα προκριθεί, θα αντιμετωπίσει στα πλέι οφ τον ηττημένο του ζευγαριού Φενερμπαχτσέ – Σλοβάτσκο, από το Γιουρόπα Λιγκ.

*Στο πρώτο παιχνίδι: ΑΪΚ – Σκεντίγια 1-1

Δείτε τα Προγνωστικά Conference League

ΣΚΕΝΤΙΓΙΑ ΑΝΑΛΥΣΗ (Βόρεια Μακεδονία, 137)

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με την ΑΪΚ, για το Κόνφερενς Λιγκ. Πήρε προβάδισμα στο πρώτο λεπτό με τον Χασάνι, για να δεχθεί εν τέλει στο 17′ την ισοφάριση.

Με ένα θετικό αποτέλεσμα κατάφερα να “αποδράσει” από τη Σουηδία η Σκεντίγια. Την περασμένη εβδομάδα, στο πρώτο παιχνίδι με την ΑΪΚ, η ομάδα του Αρτίμ Σακίρι αιφνιδίασε την αντίπαλο της και πήρε προβάδισμα με το “καλημέρα”, για να δεχθεί σχετικά γρήγορα την ισοφάριση. Ισορροπημένο ματς στην πορεία, με ευκαιρίες και από τις δυο πλευρές, όμως το σκορ δεν άλλαξε μέχρι το φινάλε.

Τώρα, θα προσπαθήσει να κάνει ακόμη μια έκπληξη και να πάρει το εισιτήριο για τα πλέι οφ του Κόνφερενς Λιγκ, ωστόσο το έργο της δεν αναμένεται σε καμία περίπτωση εύκολο. Μετράει ήδη δυο προκρίσεις στη φετινή διοργάνωση, αφήνοντας εκτός τις Αραράτ (2-0 εντός, 2-2 εκτός) και Βαλμιέρα (1-3 εκτός, 3-1 εντός). Παρότι το πρωτάθλημα της Βόρειας Μακεδονίας ξεκίνησε το περασμένο Σαββατοκύριακο, η ίδια είδε το ματς με τη Σκόπιε να παίρνει αναβολή προσωρινά για την ερχόμενη Τετάρτη (17/08), εξαιτίας της συμμετοχής της στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις.

Σκεντίγια Στατιστικά

*Goal/Goal τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της.

*Goal/Goal τα τέσσερα τελευταία ευρωπαϊκά της παιχνίδια της.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΑΪΚ ΑΝΑΛΥΣΗ (Σουηδία, 259)

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 1-0 από την Κάλμαρ, για το πρωτάθλημα. Το τέρμα που δέχθηκε με πέναλτι στο 54ο λεπτό, ήταν και αυτό που διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Για δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι, η ΑΪΚ δεν κατάφερε να πανηγυρίσει τη νίκη. Την περασμένη Κυριακή, η ομάδα του Μπάρτοζ Γκρζέλακ φιλοξενήθηκε από την Κάλμαρ, για το πρωτάθλημα Σουηδίας, από την οποία και ηττήθηκε με 1-0. Έπαιξε με αρκετούς βασικούς και παρότι είχε σε γενικές γραμμές καλή παρουσία, δεν ήταν ικανή να αποσπάσει κάτι καλύτερο σε ένα αρκετά ισορροπημένο ματς, χάνοντας εν τέλει στις λεπτομέρειες.

Κάπως έτσι παρέμεινε στο -4 από την πρωτοπόρο Χάκεν, ούσα στην τέταρτη θέση της κατάταξης. Έτσι όπως τα κατάφερε τώρα, μετά το 1-1 στο υποχρεώθηκε την περασμένη εβδομάδα με τη Σκεντίγια, καλείται τώρα να πάρει το διπλό, για να είναι αυτή που θα προκριθεί στα πλέι οφ. Εκτός μάχης παραμένουν οι τραυματίες Κάρλσον και Μπαχουί.