7η αγωνιστική

*Μετρούν 2/2 παιχνίδια με goal/goal μεταξύ τους ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*Δεν έχει σημειωθεί νίκη φιλοξενούμενου στα 2 επίσημα παιχνίδια ανάμεσά τους.

ΣΚΑΪΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε με σκορ 2-0 εκτός έδρας, από τη Φρέντρικσταντ, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Μόλις στο 14’ ο Σόλμπεργκ σκόραρε με κεφαλιά για το 1-0, που ήταν και το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου. Στο 77’ ο Αλεεσάμι πέτυχε δεύτερο γκολ για τη Φρέντρικσταντ και παράλληλα διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Η Σκάιντ εξακολουθεί να τα βρίσκει σκούρα στο πρωτάθλημα της ΟΒΟΣ-ligaen, καθώς υπέστη νέα ήττα, αυτή τη φορά από τη Φρέντρικσταντ (2-0) εκτός έδρας. Ήταν η έκτη ήττα για το συγκρότημα του Χόλμε, σε ισάριθμες αγωνιστικές. Είναι η μοναδική ομάδα της κατηγορίας που δεν έχει πάρει ακόμα ούτε έναν βαθμό. Ξέσπασε στο Κύπελλο απέναντι στην υποδεέστερη Όπσαλ, νίκησε με 0-4 και συνεχίζει στο θεσμό. Όσον αφορά την αποστολή, δεν προέκυψαν νέα προβλήματα, είναι σταθερά εκτός οι Κα και Βεστβάτν.

Σκάιντ Στατιστικά

*Το over 2.5 σημειώθηκε στα 4/6 τελευταία παιχνίδια της.

*4/6 αναμετρήσεις είχαν γκολ εκατέρωθεν

*Δέχτηκε γκολ σε 6/10 ματς εντός έδρας

ΣΤΕΡΝΤΑΛΣ-ΜΠΛΙΝΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Γνώρισε την ήττα με σκορ 0-1 εντός έδρας, με αντίπαλο τη Ράνχαϊμ, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Στο 40’ ο Ρεγκινιούσεν σκόραρε το μοναδικό τέρμα στο παιχνίδι. Στο 63’ αποβλήθηκε ο Στραντ για τους γηπεδούχους. Η Στέρνταλς-Μπλινκ είχε δύο δοκάρια στο δεύτερο ημίχρονο.

Η Στέρνταλς-Μπλινκ δεν έχει κάνει καλή εκκίνηση στη σεζόν, είναι ενδεικτικό ότι δεν έχει καταφέρει να πανηγυρίσει ακόμα νίκη στο πρωτάθλημα, με το πέρας έξι αγωνιστικών. Ηττήθηκε από τη Ράνχαϊμ (0-1) εντός έδρας στο προηγούμενο. Δύο ισοπαλίες και τέσσερις ήττες ο απολογισμός σε έξι αναμετρήσεις. Επιβλήθηκε της Όρκλα με 3-6 εκτός έδρας για το θεσμό του Κυπέλλου και συνεχίζει στην επόμενη φάση. Στο αγωνιστικό σκέλος, είναι εκτός ο τιμωρημένος Στραντ.