*43η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Στίβενεϊτζ – Σκάνθορπ 1-1

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΣΚΑΝΘΟΡΠ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Σκάνθορπ έχασε με 3-0 εκτός έδρας από την Λέιτον Οριεντ, με τρία γκολ που δέχθηκε στο πρώτο ημίχρονο από τους Σμάιθ (15’), Αρτσιμπαλντ (24’), Σοτιρίου (30’).

Η Σκάνθορπ ηττήθηκε και από την Λέιτον Οριεντ με 3-0 εκτός έδρας, γνωρίζοντας  έβδομη συνεχόμενη νίκη, 10η στα 12 τελευταία παιχνίδια που δεν κερδίζει, με την τελευταία νίκη να είναι στο γήπεδό της.

Μετά και τα τελευταία αποτελέσματα σφραγίστηκε και μαθηματικά ο υποβιβασμός της για πρώτη φορά σε ερασιτεχνική κατηγορία μετά από 72 χρόνια, αλλά και το γεγονός πώς θα τερματίσει ως ουραγός, με τη χειρότερη άμυνα και επίθεση της κατηγορίας.

Και όπως είπε ο τεχνικός της, Κιθ Χιλ, που δεν κατάφερε να αλλάξει την μοίρα της ομάδας και να την διατηρήσει στην κατηγορία, ήταν πολύ εκνευρισμένος με τον υποβιβασμό, αλλά δεν ήθελε να πει κάτι που πιθανόν να μετανιώσει στο μέλλον.

Παραμένει εκτός ο τραυματίας μέσος Πιου και δεν θα παίξει ξανά στη σεζόν, ενώ χτύπησε σοβαρά και ο αμυντικός Τόμπσον που αναμένεται να λείψει για αρκετό καιρό, όπως το ίδιο θα συμβεί και με τους πιο πρόσφατα χτυπημένους, τους αμυντικούς Ο’ Μάλεϊ, Μίλεν.

Σκάνθορπ Στατιστικά

*Εχει τέσσερα σερί N/G.

*Εχει 14/24 under 2,5 εντός έδρας, 13/21 στο πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΣΤΙΒΕΝΕΪΤΖ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Στίβενεϊτζ κέρδισε 1-0 εντός έδρας την Ρότσντεϊλ σκοράροντας με τον Κάθμπερτ στο 48ο λεπτό, αντέχοντας την πίεση που δέχθηκε ως το τέλος της αναμέτρησης.

Η Στίβενεϊτζ πέτυχε δεύτερη συνεχόμενη νίκη, καταφέρνοντας να βρεθεί εκτός επικίνδυνης ζώνης, έπειτα από ολιγοήμερη παρουσία εκεί, με 1-0 εντός έδρας επί της Ρότσντεϊλ. Και η προηγούμενη ήταν η πρώτη της μακριά από την έδρα της στο πρωτάθλημα έπειτα από 18 αγώνες!

Βγήκε τελικά εκτός ζώνης υποβιβασμού, ούσα πλέον στην τελευταία θέση παραμονής, στο +3 από την Ολνταμ που είναι εντός ζώνης υποβιβασμού, αλλά έχοντας ίδια διαφορά τερμάτων με αυτήν, κάτι που την καθιστά ως απόσταση βολής, αλλά με έναν αγώνα λιγότερο.

Επιστρέφει από τιμωρία ο πρώτος της σκόρερ και βασικός επιθετικός, Νόρις.