*11η αγωνιστική

*Οι δύο ομάδες παίζουν πρώτη φορά μεταξύ τους στην ιστορία τους.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΣΚΑΝΘΟΡΠ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Σκάνθορπ έφερε 1-1 εντός έδρας με την Γιορκ, ισοφαρίζοντας με τον Απτερ στο 88’ και ενώ είχε βρεθεί πίσω στο σκορ από πέναλτι του Τζον – Λιούις στο 23ο λεπτό.

Η Σκάνθορπ αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 εντός έδρας απέναντι στην Γιορκ, φέρνοντας δεύτερη συνεχόμενη ισοπαλία, έπειτα από έξι σερί ήττες, έχοντας μείνει στη μία και μοναδική νίκη που έχει πετύχει στο γήπεδό της στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος! Σε καμία περίπτωση όμως το ξεκίνημα της δεν είναι το αναμενόμενο, έχοντας υποβιβαστεί φέτος έπειτα από πάρα πολλά χρόνια στις επαγγελματικές κατηγορίες.

Είναι εντός ζώνης υποβιβασμού, στην προτελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα, στην 23η θέση του για την ακρίβεια, αλλά σε απόσταση βολής από τις θέσεις παραμονής, στο -3 συγκεκριμένα.

Στον πάγκο της συνεχίζει να έχει ως υπηρεσιακό τεχνικό τον Τόνι Ντόους.

Θα λείψει σίγουρα ο τραυματίας μέσος Χάλαμ και πιο πρόσφατα τραυματίστηκε και ο αμυντικός Εντίλε που πολύ δύσκολα θα παίξει απόψε, ενώ χτύπησαν ο αμυντικός Ντάνιελ και ο επιθετικός Κάρβερ που θα λείψουν επίσης.

Σκάνθορπ Στατιστικά

*Εχει δύο συνεχόμενα G/G

*Εχει 3/4 under 2,5 εντός έδρας

*Εχει 3/4 αγώνες με 2-3 γκολ εντός έδρας

ΝΤΟΡΚΙΝΓΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Ντόρκινγκ κέρδισε 3-1 εντός έδρας την Νοτς Κάουντι, πολύ πιο δύσκολα απ’ ότι δείχνει το τελικό σκορ, αφού πέτυχε δύο γκολ στις καθυστερήσεις! Προηγήθηκε με τον ΜακΣέιν στο 19’, δέχθηκε την ισοφάριση από τον Σκοτ στο 50’, αλλά σκόραρε δύο τέρματα μετά το 90’, αμφότερα με τον ΜακΣέιν.

Η Ντόρκινγκ επικράτησε 3-1 εντός έδρας της Νοτς Κάουντι, σκοράροντας δύο γκολ στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης. Και αυτή ήταν η δεύτερη συνεχόμενη νίκη της, έπειτα από τρεις σερί ήττες, έχοντας κερδίσει δύο από τους τέσσερις αγώνες που έχει παίξει μακριά από την έδρα της.

Είναι στο πρώτο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στην 11η θέση του για την ακρίβεια, σε απόσταση βολής, στο -3 συγκεκριμένα, από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο.

Ενοχλήσεις έχουν λόγω τραυματισμών οι αμυντικοί Χάρις, Τσιντλ, ο μέσος ΜακΜάνους και ο επιθετικός Μούιτ που έμειναν εκτός αποστολής, αλλά και ο επιθετικός Ράδερφορντ που χτύπησε σοβαρά και χάνει το υπόλοιπο της σεζόν, ενώ σε αυτούς προστέθηκαν οι Μουρ (ΑΜ), Γουίλερ (ΜΕ) που χτύπησαν στο προηγούμενο παιχνίδι.