*18η αγωνιστική

*Η Λέιτον Οριεντ έχει να κερδίσει την Σκάνθορπ από το 2014, όταν το πέτυχε σε αυτό το γήπεδο. Από τότε έχει τέσσερις ήττες και δύο ισοπαλίες, ανεξαρτήτως έδρας.

ΣΚΑΝΘΟΡΠ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Σκάνθορπ ηττήθηκε με 3-1 εκτός έδρας από την Μάνσφιλντ και η αγωνιστική της κατρακύλα συνεχίζεται. Αυτή ήταν η τέταρτη ήττα της στα πέντε τελευταία παιχνίδια που δεν κερδίζει, με την πιο πρόσφατη νίκη της να έρχεται τουλάχιστον στο γήπεδό της, αν και έχουν περάσει τρεις αγώνες από τότε.

Είναι ουραγός, με την χειρότερη άμυνα του πρωταθλήματος, αλλά ακόμη βρίσκεται σε απόσταση βολής, στο -2 συγκεκριμένα, από μία θέση παραμονής.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Σκάνθορπ έχασε 3-1 εκτός έδρας από την Μάνσφιλντ, σε έναν αγώνα που προηγήθηκε κόντρα στη ροή του, με πέναλτι του Χιπολάιτ στο 15ο λεπτό. Αλλά δέχθηκε την ισοφάριση από τον Ο’ Κλαρκ στο 28’, γλίτωσε από το δοκάρι της λίγο αργότερα, αλλά στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου δέχθηκε και δεύτερο γκολ από τον Μπόουερι. Και ο Ο’ Κλαρκ στο 60’ διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Σκάνθορπ Στατιστικά

*Εχει τρία σερί G/G .

*Εχει 5/8 under 2,5 εντός έδρας στο πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΛΕΪΤΟΝ ΟΡΙΕΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Λέιτον Οριεντ δεν «μάσησε» από το γκολ που δέχθηκε πρώτη και απάντησε δυναμικά, κερδίζοντας με 4-1 εντός έδρας την Σάτον, με αυτή να είναι η τέταρτη νίκη της στα πέντε τελευταία παιχνίδια, ενώ έχει συνολικά 10 σερί αναμετρήσεις χωρίς ήττα, με ίδιο αριθμό νικών και ισοπαλιών. Γενικά έχει τις περισσότερες ισοπαλίες στο πρωτάθλημα, τρεις σερί στα τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της.

Είναι εντός πρώτης επτάδας και θέσεων που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο, στην 6η θέση συγκεκριμένα, σε απόσταση βολής, τόσο από την πρώτη τριάδα και τις θέσεις ανόδου, στο -2 για την ακρίβεια, αλλά και από την όγδοη θέση που δεν οδηγεί καν στα πλέι οφς, στο +1.

Παραμένει εκτός ο τραυματίας Ρέιλι (ΜΕ).

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Λέιτον Οριεντ κέρδισε 4-1 εντός έδρας την Σάτον, παρόλο που βρέθηκε να χάνει από τέρμα του Ολαόφε στο 18’. Κατάφερε να ισοφαρίσει με τον Αρτσιμπαλντ στο 30ο λεπτό και στο δεύτερο ημίχρονο μπήκε πολύ δυνατά, προηγήθηκε με τον Σμιθ (46’), ενώ ο ίδιος παίκτης στο 82’ έκανε το 3-1, με τον Τζέιμς στο 94’ να διαμορφώνει το τελικό σκορ.