*14η αγωνιστική

ΣΚΑΝΘΟΡΠ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Σκάνθορπ πλησίασε πολύ κοντά σε μία μεγάλη νίκη μετά από καιρό, αλλά τουλάχιστον δεν έχασε, φέρνοντας ισοπαλία 1-1 εκτός έδρας με την Μπάροου. Απέφυγε λοιπόν μία έκτη σερί ήττα, όμως έφτασε τους εννιά συνεχόμενους αγώνες χωρίς νίκη, με μόλις δύο ισοπαλίες σε αυτό το διάστημα. Στην έδρα της έχει πάρει τη μοναδική της νίκη στο πρωτάθλημα, αλλά έχει τρεις σερί ήττες εκεί.

Είναι ουραγός του βαθμολογικού πίνακα, με την χειρότερη επίθεση και άμυνα του πρωταθλήματος, με αποτέλεσμα το -3 που απέχει από τις θέσεις παραμονής να μην θεωρείται απόσταση βολής, λόγω της πολύ κακής της διαφοράς τερμάτων που δεν την βοηθάει σε καμία ισοβαθμία.

Παραμένει εκτός ο τραυματίας εδώ και καιρό Κένιον (ΜΕ), αλλά και οι τραυματίες αμυντικοί Ντέιβις, Μάλεϊ, όμως έγιναν καλά και είναι διαθέσιμοι ο επιθετικός Μπαν και ο μέσος Πέρι.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Σκάνθορπ έφερε 1-1 εκτός έδρας με την Μπάροου, σε έναν αγώνα που μπήκε πολύ δυνατά και έχασε πέναλτι μόλις στο δεύτερο λεπτό, πριν προηγηθεί με τον Ταφτ στο 42’. Αλλά προσπάθησε αργότερα να κρατήσει αυτό το προβάδισμα, και παρόλο που ο γκολκίπερ της απέκρουσε πέναλτι στο 74’, δεν είχε λύση στο γκολ που δέχθηκε στο 80’ από τον Γκοτς, ενώ προς το τέλος λίγο έλειψε να χάσει κιόλας, κάτι που δεν θα της άξιζε, γλιτώνοντας από το δοκάρι της.

Σκάνθορπ Στατιστικά

*Εχει δύο σερί under 2,5 (δες το στην Interwetten)

*Εχει πέντε σερί N/G εντός έδρας, 5/7 συνολικά, 4/6 στο πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΚΡΟΟΥΛΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Κρόουλι ηττήθηκε 1-3 εντός έδρας από την Εξετερ, κυρίως λόγω της αποβολής ποδοσφαιριστή της, αφού όσο έπαιζαν 11 εναντίον 11, κέρδιζε με 1-0! Δεν είναι στα καλύτερα της, με τέσσερις ήττες στους πέντε τελευταίους αγώνες της. Μακριά από το γήπεδο της πάντως έχει δύο νίκες στα τρία πιο πρόσφατα παιχνίδια της.

Είναι οριακά στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, ισόβαθμη με άλλες τρεις ομάδες, αλλά αρκετά πιο κοντά στην πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο, στο -3 συγκεκριμένα, απ’ ότι στη ζώνη του υποβιβασμού, ούσα στο +6 αυτήν.

Οι αμυντικοί Τάνικλιφ, Ράνσομ παραμένουν εκτός λόγω τραυματισμών και τιμωρημένος είναι ο επιθετικός Νάντεσαν που εκτίει ποινή μίας αγωνιστικής.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Κρόουλι έχασε 1-3 εντός έδρας από την Εξετερ, παρόλο που προηγήθηκε με γκολ του Απια στο 31ο λεπτό. Όμως πριν λήξει το πρώτο ημίχρονο έμεινε με παίκτη λιγότερο, κάτι που πλήρωσε στο δεύτερο ημίχρονο, όταν και δέχθηκε τρία τέρματα από τους Τζέι (54’), Ατατάνγκα (56’), Νομπ (90’).