*12η αγωνιστική

ΣΚΑΝΘΟΡΠ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Σκάνθορπ έχασε με το «βαρύ» 6-1 εκτός έδρας από την Χάρογκεϊτ, γνωρίζοντας τέταρτη συνεχόμενη ήττα, έκτη στα εφτά τελευταία παιχνίδια που δεν έχει νίκη, με την τελευταία της πάντως να έχει έρθει στο γήπεδό της, η οποία και είναι η μοναδική της στο πρωτάθλημα.

Είναι ουραγός του βαθμολογικού πίνακα, με τη χειρότερη άμυνα της κατηγορίας και με τέτοια διαφορά τερμάτων που ακόμη και το -3 που απέχει από τις θέσεις παραμονής, δεν καθιστούν αυτή την απόσταση ως απόσταση βολής.

Παραμένει εκτός ο τραυματίας εδώ και καιρό Κένιον (ΜΕ), αλλά και οι Πιου (ΑΜ), Ο’ Νιλ (ΕΠ), Μπαν (ΕΠ) που χτύπησαν πιο πρόσφατα και θα απουσιάσουν επίσης, με τον τελευταίο να είναι κοντά στην επιστροφή του, ίσως και την επόμενη εβδομάδα να είναι διαθέσιμος. Τιμωρημένος είναι ο Τόμπσον (ΑΜ) που εκτίει ποινή μίας αγωνιστικής.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Σκάνθορπ έχασε με το ντροπιαστικό 6-1 εκτός έδρας από την Χάρογκεϊτ με το σκορ να τα λέει όλα! Βρέθηκε πίσω στο σκορ με 5-0 (!) στο ημίχρονο από τέρματα των Μουλντούν (8’, 45’+), Πάτισον (14’, 30’), Ντάιμοντ (16’). Και παρόλο που μείωσε με τον Ντέιβις στο 79’, δέχθηκε και έκτο τέρμα με πέναλτι του Ορσι στο 83ο λεπτό.

Σκάνθορπ Στατιστικά

*Εχει τρία συνεχόμενα over 2,5 (δες το στην Interwetten)

*Εχει τέσσερα συνεχόμενα Ν/G εντός έδρας, 4/6 συνολικά, 3/5 στο πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΦΟΡΕΣΤ ΓΚΡΙΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Φόρεστ Γκριν έφερε 2-2 εντός έδρας με την Μπράιτον U21 για το Λιγκ Τρόφι, κερδίζοντας έναν βαθμό επιπλέον αφού επικράτησε στα πέναλτι με 5-3 και εξακολουθεί να ελπίζει σε πρόκριση στην επόμενη φάση του θεσμού. Και μακριά από την έδρα της στο πρωτάθλημα είναι αήττητη, με τέσσερις νίκες σε πέντε αγώνες.

Είναι ακόμη πρωτοπόρος του βαθμολογικού πίνακα, στην ελάχιστη απόσταση ασφαλείας, στο +4, από την τέταρτη θέση που οδηγεί στα πλέι οφς για την άνοδο, ενώ είναι στο +6 από την όγδοη που δεν οδηγεί ούτε καν σε αυτά! Και είναι μία από τις δύο ομάδες με τις περισσότερες εκτός έδρας νίκες στο πρωτάθλημα (τέσσερις σε πέντε αγώνες).

Εκτός του μακροχρόνια τραυματία μέσου Γουάιτχαουζ, δεν υπάρχει άλλο πρόβλημα απουσιών.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Φόρεστ Γκριν έφερε 2-2 εντός έδρας με την Μπράιτον U21, αν και προηγήθηκε δύο φορές, με πέναλτι του Στίβενς στο 27’ και με τον ίδιο παίκτη στο 56ο λεπτό, με τον Μίλερ να ισοφαρίζει πρώτα στο 34’ και με τον Τολάι στο 63’, παρόλο που η αντίπαλος της έπαιζε με παίκτη λιγότερο από το 47ο λεπτό.