*39η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Γουίλντστοουν – Σκάνθορπ 3-1

ΣΚΑΝΘΟΡΠ

Προηγούμενο ματς: Η Σκάνθορπ έχασε με 3-1 εκτός έδρας από την Σόλιχαλ Μουρς, με δύο γκολ που δέχθηκε προς το τέλος. Βρέθηκε να χάνει από τέρμα του Κέλι στο 15ο λεπτό, αλλά ισοφάρισε με τον Σμιθ στο 35’, όμως δέχθηκε δεύτερο τέρμα από τον Σμπάρα στο 87’ και το τρίτο ήρθε από τον Κέλι στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Η Σκάνθορπ ηττήθηκε και από την Σόλιχαλ Μουρς με 3-1 εκτός έδρας, παρόλο που πάλεψε αρκετά για να αποφύγει την ήττα. Αυτή ήταν η τέταρτη ήττα της στους έξι τελευταίους αγώνες, έχοντας κερδίσει το πιο πρόσφατο παιχνίδι στο γήπεδό της, εκεί που έχει δύο νίκες στα τρία πιο πρόσφατα.

Παραμένει εντός ζώνης υποβιβασμού, στην προτελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα για την ακρίβεια, συνεχίζοντας να είναι λίγο πίσω, στο -7 συγκεκριμένα, από την τελευταία θέση παραμονής.

Παραμένει εκτός λόγω τραυματισμού ο επιθετικός Κάρβερ, αν και πλησιάζει η επιστροφή του, όμως χτύπησε και θα χάσει το υπόλοιπο της σεζόν ο μέσος Μπιστίν.

Σκάνθορπ Στατιστικά

*Εχει 5/6 under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

*Εχει 10/19 αγώνες με 2-3 γκολ εντός έδρας, όλοι στο πρωτάθλημα

*Εχει 11/19 over 2,5 εντός έδρας, όλα στο πρωτάθλημα

ΓΟΥΙΛΝΤΣΤΟΟΥΝ

Προηγούμενο ματς: Η Γουίλντστοουν έχασε με το «βαρύ» 0-4 εντός έδρας από την Τσέστερφιλντ, με τα πρώτα δύο γκολ να τα δέχεται στο πρώτο ημίχρονο, από πέναλτι του ΜακΚάλουμ στο 34’ και με τέρμα στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, από τον Μάντεβιλ. Και ήρθαν άλλα δύο τέρματα στο δεύτερο μισό του αγώνα, από αυτογκόλ του Χάμπεργκαμ στο 58’, και από τον Κόλκλαφ στο 77’.

Η Γουίλντστοουν προέρχεται από μία πολύ «βαριά» ήττα, με 0-4 εντός έδρας από την Τσέστερφιλντ, χάνοντας ξανά έπειτα από τρεις σερί νίκες στις προηγούμενες της αναμετρήσεις. Και μακριά από την έδρα της κέρδισε τον πιο πρόσφατο αγώνα της, με αυτή να είναι η πρώτη της νίκη εκτός έπειτα από εννιά παιχνίδια, στα οποία είχε πέντε ισοπαλίες.

Διατηρείται στην 8η θέση του βαθμολογικού πίνακα, με την απόσταση της να αυξάνεται στο -5 από την πρώτη επτάδα που οδηγεί στα πλέι οφς για την άνοδο.

Χτύπησε ο μέσος Αλαράκχια που δύσκολα θα αγωνιστεί απόψε.