24η αγωνιστική

*Με Under 2.5 ολοκληρώθηκαν τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων στο πρωτάθλημα, ανεξαρτήτως έδρας.

*Στον πρώτο γύρο: Έστερσουντ – Σίριους 0-2

Σίριους – Έστερσουντ στην Bet365

ΣΙΡΙΟΥΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Επιστροφή στα νικηφόρα αποτελέσματα για τη Σίριους, μετά και την ήττα που υπέστη από την Έρεμπρο (2-1 εκτός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Χένρικ Ρίντστρεμ φιλοξενήθηκε από τη Νόρκεπινγκ, στην έδρα της οποίας επικράτησε με 2-1. Βρέθηκε πίσω, όμως έβγαλε άμεσα αντίδραση και έφτασε στην ανατροπή.

Βρίσκεται έτσι στην πέμπτη θέση, με 35 βαθμούς, ούσα στο -1 από την πρώτη τριάδα και με παιχνίδι λιγότερο. Στις πέντε νίκες, τρεις ισοπαλίες και δυο ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της, στο φετινό πρωτάθλημα, επικρατώντας στα τρία πιο πρόσφατα αντίστοιχα ματς της. Αμφίβολη είναι η συμμετοχή του Σαμ Λούντχολμ (ΜΕ 0/0).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 1-2 επί της Νόρκεπινγκ, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 37′, για να ισοφαρίσει ένα λεπτό μετά με τον Σουγκίτα και εν τέλει να ολοκληρώσει την ανατροπή με τον Σαέιντ, στο 56ο λεπτό.

Σίριους Στατιστικά

*Με 2-3 Goal ολοκληρώθηκαν τα πέντε τελευταία παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα. (Δες το και από κινητό στην bet365 mobile)

*Με Goal/Goal και Over 2.5 ολοκληρώθηκαν τα εννέα τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΕΣΤΕΡΣΟΥΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Μετά από οκτώ αναμετρήσεις και με απολογισμό πέντε νίκες και τρεις ισοπαλίες, η Έστερσουντ υπέστη και πάλι την ήττα. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Αμίρ Αζραφσάν υποδέχθηκε την ΑΪΚ, από την οποία και ηττήθηκε με 1-2. Σε γενικές γραμμές ήταν ένα ισορροπημένο ματς, με την ΑΪΚ να είναι καλύτερη στις λεπτομέρειες.

Με 30 βαθμούς. βρίσκεται στην ένατη θέση, μαζί με την Έρεμπρο. Στις πέντε νίκες, πέντε ισοπαλίες και μια ήττα ο εκτός έδρας απολογισμός της, μένοντας αήττητη στα δέκα πιο πρόσφατα αντίστοιχα ματς (5-5-0). Προέρχεται από την εκτός έδρας νίκη-πρόκριση επί της Νίκεπινγκ (2-4), στα πλαίσια του κυπέλλου. Σταθερά εκτός ο τραυματίας Ρεβάν Αμίν (ΜΕ 18/1), εξέτισε ο Νόα Σονκό Σούντμπεργκ (ΑΜ 22/2)

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 2-4 επί Νίκεπινγκ, για το κύπελλο. Πήρε προβάδισμα τριών τερμάτων με τους Πέρι (21′), Σέλαρς (44′) και Μενσά (49′) και παρότι δέχθηκε τη μείωση του σκορ σε 2-3 (53′, 79′), εν τέλει βρήκε ξανά δίχτυα με τον Μπαπτίστ στο 83ο λεπτό.

Έστερσουντ Στατιστικά

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της, σε όλες τις διοργανώσεις.

*Με No Goal και Under 2.5 ολοκληρώθηκαν τα τρία από τα τέσσερα τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα.