ΣΙΜΠΑ ΖΕΦ Γ. - ΟΜΙΓΙΑ Προγνωστικά

22η αγωνιστική

*Με Under 2.5 ολοκληρώθηκαν τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων στο πρωτάθλημα, ανεξαρτήτου έδρας.

*Στον πρώτο γύρο: Ομίγια – Σίμπα Ζεφ 0-1

ΣΙΜΠΑ ΖΕΦ

Επιστροφή στις νίκες για την Σίμπα Ζεφ, μετά από την ήττα που υπέστη στην έδρα της Ματσουμότο Γιαμάγκα (4-2 εκτός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Χουάν Εσνάιντερ φιλοξενήθηκε από την Τοτσίγκι, στην έδρα της οποίας επικράτησε με 0-1. Το τέρμα του Χοακίν Λαριβέι στο έβδομο λεπτό, ήταν αρκετό για να κρίνει το παιχνίδι.

Έφτασε έτσι τους 28 βαθμούς και είναι στην 12η θέση, όπου και “συγκατοικεί” με τη Βέντφορετ Κόφου, κόντρα στην οποία υστερεί σε διαφορά τερμάτων. Επιπλέον, με 37 τέρματα στο ενεργητικό της, διαθέτει την τρίτη πιο παραγωγική επίθεση στην κατηγορία. Επικράτησε στα έξι από τα οκτώ τελευταία εντός της, όπου και μετράει ακόμη μια ισοπαλία και μια ήττα.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 0-1 επί της Τοσίγκι για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G και Over 2.5 τα εφτά από τα οκτώ τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (δες το στον Stoiximan)

ΟΜΙΓΙΑ

Για έκτο διαδοχικό παιχνίδι, η Ομίγια παρέμεινε αήττητη, μετρώντας τέσσερις νίκες και δυο ισοπαλίες. Το Σάββατο, η ομάδα του Μασατάντα Ισίι φιλοξένησε την Ομίγια, με την οποία μοιράστηκε από ένα βαθμό, μετά και το μεταξύ τους 1-1. Παρότι πήρε το προβάδισμα με το τέρμα του Ομάε στο 31′, έξι λεπτά αργότερα δέχθηκε το γκολ της ισοφάρισης, για το τελικό αποτέλεσμα.

Πρώτη απώλεια, μετά από τρεις σερί νίκες επί των Γιοκοχάμα (4-0 εντός), Μίτο (1-2 εκτός) και Κυότο Σάνγκα (0-3 εκτός), με αποτέλεσμα να φτάσει τους 32 βαθμούς και να είναι στην όγδοη θέση, μαζί με την Τόκυο Βέρντι, της οποίας υπερτερεί σε γκολ. Παρέμεινε αήττητη στις έξι τελευταίες εξόδους της, μετρώντας πέντε νίκες και μια ισοπαλία. Εκτός αγωνιστικής δράσης παραμένουν οι τραυματίες Νομπουχίρο Κάτο (ΤΕ 0/0), Κοσούκε Κικούτσι (ΑΜ 16/1) και Νταϊσούκε Βατάμπε (ΑΜ 7/0).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Ομίγια για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Over 2.5 τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.