*Over 2.5 τα 4/6 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΣΙΚΑΓΟ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-0 από την Ατλάντα, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 45ο λεπτό, δέχθηκε δεύτερο τέρμα στο 64′, με το τελικό αποτέλεσμα να διαμορφώνεται στις καθυστερήσεις. Έμεινε με δέκα παίκτες στο 84′, όταν και αποβλήθηκε ο Τεράν.

Την ήττα υπέστη και πάλι το Σικάγο, μετά από δυο παιχνίδια στα οποία είχε από μια νίκη και ισοπαλία. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Φρανκ Κλόπας φιλοξενήθηκε από την Ατλάντα, στην έδρα της οποίας έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 3-0. Δεν κατάφερε να δείξει ιδιαίτερα ανταγωνιστική, είχε λιγότερες τελικές ενώ όσες φορές προσπάθησε να απειλήσει δεν το έκανε με επιτυχία και το “πλήρωσε”. Τρίτη φετινή ήττα, μετά και από εκείνες κόντρα σε Σινσινάτι (1-2 εντός) και Κολόμπους (2-1 εκτός), οπότε και είναι στους πέντε βαθμούς σε έξι παιχνίδια.

Σικάγο Στατιστικά

*Over 2.5 τα 5/6 τελευταία παιχνίδια.

*Goal/Goal και Over 2.5 τα 4/5 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΧΙΟΥΣΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-1 επί του Σαν Χοσέ, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω μόλις στο πρώτο λεπτό, για να κάνει την ανατροπή με τους Φερέιρα (81′) και Εσκομπάρ (85′). Με εννέα παίκτες τελείωσαν το παιχνίδι οι φιλοξενούμενοι (34′, 90’+5).

Από την τρίτη διαδοχική του νίκη προέρχεται το Χιούστον, μετά και από εκείνες κόντρα σε Πόρτλαντ (1-0 εντός) και Κολοράντο (0-1 εκτός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μπεν Όλσεν υποδέχθηκε το Σαν Χοσέ, του οποίου και επικράτησε με 2-1. Αν και βρέθηκε πίσω με το “καλημέρα”, στην πορεία εκμεταλλεύτηκε το αριθμητικό της πλεονέκτημα και έχοντας επιθετικό μονόλογο, έφτασε στην ανατροπή. Έφτασε τους δέκα βαθμούς σε πέντε παιχνίδια και δείχνει να βρίσκει τα πατήματα της.