*10η αγωνιστική

*Τοπικό ντέρμπι.

*4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια στην έδρα της Όλομουτς, έληξαν με διπλό στο πρώτο ημίχρονο.

*4/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με Under 2,5

*Mόλις μία νίκη έχει η Όλομουτς στα δέκα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια (1-4-5).

ΣΙΓΚΜΑ ΟΛΟΜΟΥΤΣ

Προηγούμενο ματς: Δεν κατάφερε να επιβεβαιώσει την φόρμα της και ηττήθηκε με 3-2 από την Γιάμπλνετς εκτός έδρας την περασμένη αγωνιστική. Προηγήθηκε μόλις στο 8′, ισοφαρίστηκε στο 33′ αλλά πήρε εκ νέου προβάδισμα λίγο πριν το ημίχρονο (44′). Στην επανάληψη όμως, δέχτηκε μεγάλη πίεση και είδε την γηπεδούχο να πετυχαίνει ανατροπή στην ανατροπή (70′, 77′).

Μπορεί το σκορ στην Πράγα με αντίπαλο την Μποέμιανς να ήταν οριακό, ωστόσο δεν ήταν καλύτερη της αντιπάλου της και ηττήθηκε πιο εύκολα από όσο δείχνει ο φωτεινός πίνακας. Μετά από τέσσερις σερί νίκες σε όλες τις διοργανώσεις, ηττήθηκε σε παιχνίδι της και μένει να δούμε την αντίδρασή της. Τραυματίες οι Στόπεν, Ρούσεκ και Κριστάλ, αμφίβολος ο βασικός φορ Γιούλις.

Σίγκμα Όλομουτς Στατιστικά

*6/7 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με goal/goal και Over 2,5

*Σκοράρει πρώτη στα 7/9 τελευταία παιχνίδια της

MΠΑΝΙΚ ΟΣΤΡΑΒΑ

Προηγούμενο ματς: Με τα χίλια ζόρια, κέρδισε την Ζάπι με 1-2 εκτός έδρας στο κύπελλο. Πήρε προβάδισμα στο 39′, στο 55′ η αντίπαλος έμεινε με δέκα παίκτες και κάπου εκεί χαλάρωσε. Παίζοντας με αριθμητικό πλεονέκτημα, δέχτηκε το γκολ της ισοφάρισης (66′), πίεσε στην συνέχεια και κατάφερε να λυτρωθεί με γκολ στην τελευταία φάση του αγώνα (90+5′).

Έπαιξε με αλλαγές στο κύπελλο κόντρα στην Ζάπι (Γ’) και παραλίγο να βάλει δύσκολα στον εαυτό της, έδειξε την ποιότητα του ρόστερ στο τέλος. Στο πρωτάθλημα, επικράτησε με το εμφατικό 5-1 της Ζλιν, σε ματς που έκανε ότι ήθελε στον αγωνιστικό χώρο. Παραμένει αήττητη στα έξι τελευταία σε όλες τις διοργανώσεις (4-2-0), ενώ η έδρα είναι η μεγάλη της δύναμη μέχρι τώρα. Ακόμη ψάχνει την πρώτη της νίκη μακριά από αυτή. Τραυματίες οι Τακάκς και Αλμάσι, αμφίβολοι οι Σέχιτς και Μίσκοβιτς.