* 25η αγωνιστική

* Under 2.5 τα 5/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

* Στον 1ο γύρο (23/09): Ρίζεσπορ – Σίβασπορ 1-1

ΣΙΒΑΣΠΟΡ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα (0-1 στην παράταση) από την Κόνιασπορ. Ο Ογκούζ (109’) πέτυχε το καθοριστικό γκολ.

Το χειρότερο δυνατό σενάριο εκτυλίχθηκε την Τετάρτη για την ομάδα της Σεβάστειας, ο αποκλεισμός στο Κύπελλο από έναν ιδιαιτέρως ντεφορμέ αντίπαλο συνδυάστηκε με έξτρα κούραση στην παράταση.

Με 10/11 διαφορετικά πρόσωπα ξεκίνησε ο κόουτς Ουϊγκούν κι αναμενόμενα η ομάδα του δεν είχε συνοχή, ούτε επιθετικές λύσεις. Καλύτερη συνολικά η Κόνιασπορ, άξιζε τη νίκη από το 90λεπτο.

Όσον αφορά την Super Lig, την προηγούμενη Παρασκευή πήρε αυτό που ήθελε στην Άγκυρα, έπαιξε κλειστά για το 0-0 και δεν κινδύνευσε ιδιαίτερα.

Συνεχίστηκε η μεταγραφική ενίσχυση, νέα πρόσωπα στο ρόστερ οι Μένιγκ (εξτρέμ/Παρτιζάν), Τουργκουνμπόεφ (εξτρέ/Παχτακόρ), Τσάκτας (μέσος/Όσιγιεκ).

Στα αγωνιστικά νέα, απουσιάζει ο διεθνής Νιγηριανός Μούσα (εξτρέμ), ενώ αμφίβολοι είναι οι Τσιφτσί (αρ. μπακ), Αρσλάν (μέσος) που έχασαν τα προηγούμενα ματς.

ΣΙΒΑΣΠΟΡ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Under 2.5 τα 5/8 τελευταία παιχνίδια της, ανεξαρτήτως διοργάνωσης

* Goal/Goal τα 4/6 τελευταία εντός έδρας για το πρωτάθλημα

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΡΙΖΕΣΠΟΡ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία (0-0) με την Κόνιασπορ.

Δεν κατάφερε να συνεχίσει το νικηφόρο εντός έδρας σερί η ομάδα της Ριζούντας, “κόλλησε” επιθετικά απέναντι σε ντεφορμέ αντίπαλο κι έχασε την ευκαιρία να πλασαριστεί εντός 4αδας.

Δεν ξεκίνησε καλά το παιχνίδι με την Κόνιασπορ, απειλήθηκε δις στο πρώτο 20λεπτο. Αντέδρασε με την πάροδο των λεπτών, έκλεισε δυνατά το ημίχρονο κι άγγιξε το προβάδισμα στο ξεκίνημα της επανάληψης. Πήρε την επιθετική πρωτοβουλία στο δεύτερο μέρος (58% κατοχή), αλλά περισσότερο κινδύνευσε στις μεταβάσεις των φιλοξενούμενων, παρά απείλησε. Γλίτωσε την ήττα στο φινάλε (από κόρνερ) με αρωγό το δοκάρι.

Σημαντικές οι δύο τελευταίες προσθήκες, υπέγραψε ως ελεύθερο τον Ακιντόλα (εξτρέμ) από την Άδανα Ντεμιρσπόρ και πήρε ως δανεικό τον Σαρίκαγια (μέσος) από την Ιστανμπούλσπορ.

Δίχως νέα προβλήματα για το ταξίδι στη Σεβάστεια, παραμένουν εκτός οι αναπληρωματικοί Αλικούλοφ (στόπερ), Λάινε (μέσος).