* 16η Αγωνιστική

* Over 2.5 τα 18 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια, τα 17 εξ αυτών συνδυάστηκαν με Goal/Goal! 11 φορές επιβεβαιώθηκε το Over 3.5!

ΣΙΒΑΣΠΟΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Ανεβασμένη η Σίβασπορ, προέρχεται από δύο σερί νίκες με μηδέν παθητικό και ανέπνευσε βαθμολογικά, ξεφεύγοντας προσωρινά από την επικίνδυνη ζώνη. Ήταν σοβαρή στην έδρα της Αλάνιασπορ το προηγούμενο Σάββατο, αμύνθηκε σωστά, έπαιξε έξυπνα στην κόντρα και με τον Γκραντέλ σε πολύ καλή μέρα πήρε τη νίκη.

Είχε προηγηθεί η κυριαρχική εμφάνιση εντός έδρας με τη Χατάισπορ, έβαλε 4 γκολ στη μέχρι πρότινος καλύτερη άμυνα του πρωταθλήματος με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Γιαταμπαρέ.

2-5-1 το ρεκόρ της στη Σεβάστεια, ηττήθηκε μόνο από την Κόνιασπορ στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος.

Τιμωρημένος ο αριστερός μπακ Τσιφτσί σήμερα, παραμένουν εκτός οι Τζέιμς, Ούλβεσταντ και Απινταγκόγιε.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη (0-1) επί της Αλάνιασπορ. Πιο απειλητική στο πρώτο μέρος η Σίβασπορ, μόνιμη πηγή κινδύνων ο Γκραντέλ, δημιούργησε το 0-1 του Κεσγκίν στο 53’. Η Σίβασπορ έφτασε πιο κοντά στο δεύτερο γκολ, παρά η Αλάνια στην ισοφάριση. Αποβλήθηκε με δύο κίτρινες μέσα σε ένα λεπτό ο Τσιφτσί της Σίβασπορ στο 86’

ΣΙΒΑΣΠΟΡ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* No Goal τα 3/4 τελευταία παιχνίδια της (δες το στη Stoiximan)

* Over 3.5 τα 3/5 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΓΑΛΑΤΑΣΑΡΑΪ ΑΝΑΛΥΣΗ

Με χαμόγελα επέστρεψε από τη Ρώμη η Γαλατά, την Πέμπτη πήρε αυτό που ήθελε από το παιχνίδι με τη Λάτσιο (0-0) και τερμάτισε πρώτη στον όμιλο του Europa League, παίρνοντας απευθείας την πρόκριση στους “16” της διοργάνωσης! Πολύ καλά στημένη η άμυνα του Τερίμ, δεν έδωσε χώρους στους Ιταλούς και κράτησε με σχετική άνεση το μηδέν.

Στο πρωτάθλημα ωστόσο, το προηγούμενο Σάββατο, δεν κατάφερε να κρατήσει το προβάδισμα στο εντός έδρας παιχνίδι με την ντεφορμέ Αλτάι (2-2), ισοφαρίστηκε στο τέλος με πέναλτι και παρέμεινε δίχως νίκη στην Superlig για τέταρτο συνεχόμενο παιχνίδι. Είχαν προηγηθεί οι ισοπαλίες με τις Μαλάτιασπορ (0-0 εκτός) και Καραγκιουμρούκ (1-1 εκτός), ενώ ενδιάμεσα δέχθηκε πικρή ήττα στο εντός έδρας ντέρμπι με τη Φενέρ (1-2), με γκολ στις καθυστερήσεις κι ενώ έπαιζε με παίκτη παραπάνω. Έχει χαθεί ο στόχος του πρωταθλήματος, ούσα στο -16 από την Τραμπζονσπόρ, θέλει να ψαλιδίσει τη διαφορά από τις “ευρωπαϊκές” θέσεις.

Θετικός στον κορωνοϊό ο Τσικαλντάου, θα χάσει το σημερινό ματς, παραμένει εκτός ο Μποεΐ, ενώ τελευταία στιγμή θα αποφασιστεί η συμμετοχή του Μαρκάο.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία (0-0) με τη Λάτσιο. Φτωχό σε φάσεις το παιχνίδι,, ο φαν Άανχολτ σημάδεψε το δοκάρι απευθειίας από το κόρνερ, ο Ιμόμπιλε έχασε μεγάλη ευκαιρία στο φινάλε του ημιχρόνου.Λιγοστές οι ευκαιρίες για τους Ιταλούς και στο δεύτερο μέρος, η Γαλατά λίγο έλειψε να “κλέψει” το ματς στις καθυστερήσεις.