* 5η αγωνιστική

* Goal/Goal & Over 2.5 τα 3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΣΙΒΑΣΠΟΡ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα (2-0) από την Μπεσίκτας. Ο Κόλεϊ (25’) άνοιξε το σκορ και ο Ράσιτσα (40’) το διαμόρφωσε.

Εντός προγράμματος η πρώτη ήττα της σεζόν, αναιμική η εμφάνισή της στην Πόλη στις 3 του μηνός, δίκαιο το τελικό σκορ (1.79 – 0.18 xGoals) απέναντι σε μία Μπεσίκτας που έκανε διαχείριση στο δεύτερο ημίχρονο.

Από κεφαλιά του αντίπαλου στόπερ σε κόρνερ βρέθηκε πίσω στο σκορ και σε αντεπίθεση εκτέθηκε για το δεύτερο γκολ. Δεν είχε επιθετικές ιδέες η ομάδες του Τσετίν, έλειψαν και οι ατομικές προσπάθειες από την μπροστινή τριπλέτα. Δε φάνηκε ο επιθετικός Μανάι που αποκτήθηκε για να κάνει τη διαφορά, κορυφαίος του συνόλου ο κίπερ Βουράλ με τις επεμβάσεις του.

Στα αγωνιστικά νέα ενόψει Ανκαραγκιουτσού, εκτός αποστολής έμειναν οι τραυματίες Μούσα (εξτρέμ), Καμαρά (στόπερ), Μπασάν (εξτρέμ).

ΣΙΒΑΣΠΟΡ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Under 2.5 τα 5/6 τελευταία επίσημα παιχνίδια της

* Goal/Goal τα 7/8 τελευταία εντός έδρας για το πρωτάθλημα

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΑΝΚΑΡΑΓΚΙΟΥΤΣΟΥ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα (0-1) από τη Φενέρμπαχτσε. Ο Σάμουελ (60’) πέτυχε το καθοριστικό γκολ και στο 84’ αποβλήθηκε ο Γιουκσέκ της Φενέρ.

Προβλημάτισε η ομάδα της πρωτεύουσας πριν τη διακοπή, επιστρέφει από αυτήν δίχως νίκη (0-2-2) και με μέτριες εώς κακές εμφανίσεις και στα τέσσερα παιχνίδια της.

Στις 3 του μηνός το έργο της ήταν εκ προοιμίου πολύ δύσκολο απέναντι στην ασταμάτητη Φενέρ και για ένα ημίχρονο κατάφερε να περιορίσει τους κινδύνους. Στο δεύτερο όμως τα “καναρίνια” είχαν αρκετές ευκαιρίες πριν το γκολ και ήλεγχαν απόλυτα το τέμπο μέχρι την αποβολή τους.

Δε νιώθει ιδιαίτερα ασφαλής ο κόουτς Καφκάς μετά τα πρώτα αποτελέσματα, δεν θα αργήσουν τα σενάρια αποχώρησης αν συνεχιστεί το άσχημο σερί.

Ο ίδιος σήμερα έχει σημαντικά αγωνιστικά προβλήματα να λύσει. Θα του λείψει σίγουρα ο βασικός φορ Σόου, ενώ λίγες είναι οι πιθανότητες να αγωνιστούν ο βασικός κίπερ Γκίκιεβιτς, ο βασικός στόπερ Τσετίν και ο ρολίστας χαφ Πεδρίνιο.