ΣΙΑΤΛ ΣΑΟΥΝΤΕΡΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα με 2-1 απέναντι στο Βανκούβερ, το σκορ θα ανοίξει για τους γηπεδούχους στο 29΄ ο Πέντρο Βίτε, για να διπλασιάσει τα τέρματα του Βανκούβερ ο Γκρέσελ στο 37ο λεπτό, με το σκορ στο 2-0 οι δυο ομάδες θα πάνε στα αποδυτήρια, στην επανάληψη το μόνο που θα καταφέρει το Σιάτλ είναι να μειώσει για το τελικό 2-1 με τον Μπρούιν στο 89΄.

Ήρθε η ήττα μετά από δυο σερί νίκες για το Σιάτλ ίσως στο πιο κακό σημείο. Η εκτός έδρας ήττα με 2-1 από το Βανκούβερ οδήγησε την ομάδα του κόουτς Σμέτζερ στην 10η θέση της Δυτικής Περιφέρειας και στο -6 από την 7η που βρίσκεται η Μινεσότα. Πλέον για να έχει ελπίδες συμμετοχής πρέπει να κάνει το 3/3 στα παιχνίδια που μένουν και να ελπίζει σε στραβοπατήματα των υπόλοιπων ανταγωνιστών. Στο παιχνίδι κόντρα στο Βανκούβερ βρέθηκε να χάνει 2-0 στο πρώτο ημίχρονο με τα τέρματα των Πέντρο Βίτε στο 29ο λεπτό και Γκρέσελ στο 37ο λεπτό. Το μόνο που θα καταφέρει είναι να μειώσει στο 89′ με κεφαλιά του Μπρούιν από σέντρα του Μοντέρο αλλά τίποτα παραπάνω. Τιμωρημένος ο αρχηγός, Λοδέιρο και δεν θα είναι διαθέσιμος. Τραυματίες οι Βάργκας, Κ. Ρολδάν, Ζοάο Πάουλο. Εκτός λόγω εθνικών ομάδων οι Μόρις, Ρουιδίαζ, Τόλο, Α. Ρολδάν, και Αρεάγκα.

Σιάτλ Στατιστικά

*4/5 παιχνίδια τελευταία με goal/goal.

*5/5 αναμετρήσεις με over 2.5 γκολ.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΣΙΝΣΙΝΑΤΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη με 1-2 απέναντι στο Ρέαλ Σολτ Λεικ, το σκορ θα ανοίξει για τους γηπεδούχους ο Χάνγκ στο 35΄ για να απαντήσουν οι φιλοξενούμενοι με τον Μπρένερ στο 44΄ σε 1-1 σκορ με το οποίο οι δυο ομάδες θα κατευθυνθούν στα αποδυτήρια για την λήξη του 1ου μέρους, την νίκη στο Σινσινάτι θα χαρίσει με το δεύτερο προσωπικό του γκολ ο Μπρένερ στο 76΄.

Σινσινάτι με σπασμένα τα φρένα και 3η νίκη στα τελευταία τέσσερα παιχνίδια για το πρωτάθλημα. Κοντά στο να πανηγυρίσει την συμμετοχή του στα play offs της Ανατολικής Περιφέρειας για πρώτη φορά στην ιστορία τους μια και αυτή είναι η τέταρτη σεζόν του στο MLS. Η νίκη επί της Ρέαλ Σολτ Λεικ με σκορ 1-2 εκτός έδρας έφερε το Σινσινάτι ισόβαθμο με το Ορλάντο στην 6η θέση. Στο Σινσινάτι έχουν απομείνει τρεις αγώνες 2 εκτός με Σιάτλ και DC Γιουνάιτεντ και ένας εντός με το Σικάγο. Δεδομένα βρίσκεται σε εξαιρετική κατάσταση, έχοντας συμπληρώσει δέκα αγωνιστικές αήττητο. Στο παιχνιδι με την Σολτ Λεικ έμεινε πίσω στο σκορ στο 35ο λεπτό από το γκολ του Χάνγκ αλλά ισοφάρισε σχετικά γρήγορα και συγκεκριμένα στο 44′ με σουτ του Μπρένερ από ασίστ του Πάουελ. Χαμένο πέναλτι για την Σολτ Λεικ στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους όταν ο Σελεντάνο απέκρουσε πέναλτι του Ρουίζ. Στο 76ο λεπτό θα έρθει και η ανατροπή με το δεύτερο προσωπικό γκολ του Μπρένερ. Εκτός αποστολής λόγω τραυματισμού ο Ολλανδός πορτιέρε Φέρμερ.