*Απόλυτη ισορροπία στα ματς μεταξύ των δύο ομάδων, έχουν από πέντε νίκες στα τελευταία 15 ματς, ενώ πέντε παιχνίδια έληξαν ισόπαλα.

➡️ Δείτε εδώ όλα τα ματς για παμε στοιχημα σήμερα

ΣΙΑΤΛ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας επικράτηση 2-1 κόντρα στο Σικάγο την περασμένη εβδομάδα. Το 0-1 ο Σελασιέ στο 30’, το 1-1 ήρθε στο 57’ με πέναλτι του Ρούσνακ, ο ίδιος παίκτης ξανά με πέναλτι το 2-1 στις καθυστερήσεις.

Πήρε άλλη μία νίκη την περασμένη εβδομάδα, κόντρα στο Σικάγο εντός έδρας. Καλή η εικόνα του Σικάγο στο πρώτο μέρος, προηγήθηκε δίκαια στο 30’ και διαχειρίστηκε με άνεση την κατάσταση. Ωστόσο, στο δεύτερο 45λεπτο το Σιάτλ ανέβασε στροφές, ισοφάρισε με πέναλτι και πίεσε πολύ, βρήκε το 2-1 στο φινάλε με τον ίδιο τρόπο, πήρε αυτό που δικαιούταν. Δεύτερη διαδοχική νίκη για το Σιάτλ μετά το εντός έδρας 3-2 επί του Ντάλας, τρίτη στις τελευταίες τέσσερις αγωνιστικές (3-1-0), έχει ρεκόρ 6-4-3 στις τελευταίες 13 αγωνιστικές. Καταλαμβάνει την 19η θέση της Δύσης.

ΣΙΑΤΛ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Έρχεται από 9/11 2-3 Goal ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*Έρχεται από 9/11 G/G ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΝΙΟΥ ΙΝΓΚΛΑΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-1 κόντρα στην Ατλάντα. Το 1-0 ο Βριόνι στο 11’, το 2-0 ήρθε στο 44’ απ’ τον ίδιο παίκτη. Μείωσε ο Ρίος στις καθυστερήσεις για την Ατλάντα.

Επιστροφή στις νίκες για τη Νιου Ίνγκλαντ, που εκμεταλλεύτηκε την έδρα της κόντρα στην Ατλάντα. Στο πρώτο ημίχρονο η Ατλάντα δεν είχε συγκέντρωση, η Νιου Ίνγκλαντ ήταν πιο «ζωηρή», σκόραρε δύο φορές μέχρι το 44’ και πήρε σημαντικό προβάδισμα για τη νίκη. Καλύτερη η Ατλάντα στο δεύτερο μέρος, έβγαλε φάσεις, είχε σπουδαίες στιγμές, αλλά το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει στο φινάλε. Άμεση επιστροφή στις νίκες μετά τον εντός έδρας διασυρμό 1-5 απ’ το Κολόμπους, νωρίτερα είχε τέσσερις διαδοχικές νίκες στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Μετρά ρεκόρ 6-0-6 στα τελευταία 12 ματς πρωταθλήματος, ανέβηκε στους 22 πόντους, καταλαμβάνει την 11η θέση της Ανατολής.