* No Goal & Under 2.5 τα 5/7 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια

ΣΙΑΤΛ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη (3-0) επί του Κάνσας. Ο Μπρούιν άνοιξε το σκορ στο 8ο λεπτό, ο Μόρις έκανε το 2-0 στο 71’ και ο Ρολδάν διαμόρφωσε το τελικό σκορ στο 76’.

Ανεβάζει στροφές το Σιάτλ και υπενθυμίζει ότι θα είναι ένας από τους διεκδικητές του τίτλου και τη φετινή σεζόν. Πέμπτο σερί εντός έδρας παιχνίδι το αποψινό, στα τέσσερα προηγούμενα πήρε 10 πόντους, με μοναδική απώλεια το 1-1 απέναντι στο πρωτοπόρο Λος Άντζελες πριν 12 μέρες.

Το Σάββατο, παρότι παρατάχθηκε ξανά δίχως τον αρχισκόρερ και ηγέτη Ρουιντίας, δεν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα να υποτάξει και το Κάνσας και πλασαρίστηκε εντός κάδρου playoffs στη δυτική περιφέρεια.

ΣΙΑΤΛ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* No Goal τα 4/6 τελευταία παιχνίδια του

* Over 2.5 τα 6/7 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια του

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΜΟΝΤΡΕΑΛ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη (2-1) επί της Σάρλοτ. Ο Κιότο άνοιξε το σκορ για το Μόντρεαλ στο 6’, ο Κορούχο ισοφάρισε στο 9’ και στο 47’ ο Σονιέρ διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Επιστροφή στις νίκες για τους Καναδούς, με ένα γκολ στο ξεκίνημα κάθε ημιχρόνου, αλλά παραμένουν εκτός κάδρου playoffs, έχοντας και παιχνίδι(α) περισσότερα από τους ανταγωνιστές τους.

Τρεις μέρες πριν τη νίκη επί της Σάρλοτ δέχθηκαν βαριά ήττα στο Τορόντο (4-0) για τον ημιτελικό του Canadian Championship και χάθηκε ο δευτερεύων στόχος.

Πρώτο ταξίδι εκτός Καναδά για την ομάδα του Νανσί μετά από ενάμιση μήνα και την ήττα στο Νάσβιλ (2-1).