Betarades.gr: Τα κορυφαία προγνωστικά στοιχήματος

ΣΕΒΙΛΛΗ Β

“Πρόκληση” το σημερινό ματς για τη Σεβίλλη Β, που έρχεται από τις διαδοχικές ισοπαλίες με σκορ 1-1 απέναντι σε Αλκορκόν (εντός) και Ταραγόνα (εκτός). Στο ματς του περασμένου Σαββάτου βρέθηκε πίσω στο σκορ μόλις στο 7ο λεπτό, για να απαντήσει με τον Μπερνάρντο στο 19′. Στο 86′ αποβλήθηκε ο Καρίγιο με δεύτερη κίτρινη. Αήττητη εντός έδρας στο φετινό πρωτάθλημα, με μία νίκη και τρεις ισοπαλίες.

Χωρίς “καθαρόαιμο” φορ ο κόουτς Ντιέγκο Μαρτίνεθ στο σημερινό ματς, με τον Καρίγιο να είναι τιμωρημένος και τον Κάρλος Φερνάντεθ να υποφέρει από τραυματισμό. Έτσι, το πιθανότερο σενάριο είναι να δούμε τον Ίβι στην κορυφή της επίθεσης. Με τις Εθνικές τους ομάδες ο Καμερουνέζος Οντόα, ο Γάλλος Μπουτομπά και ο Μαυροβούνιος Βούκσεβιτς. Στα πιτς ο Καρασκάλ.

Προηγούμενο ματς: Έφυγε με το ισόπαλο 1-1 από την έδρα της Ταραγόνα, παρά την αποβολή του Καρίγιο στο 86ο λεπτό.

Στατιστικό: Under 2,5 τα επτά τελευταία παιχνίδια της.

Το Σεβίλλη Β – Σαραγόσα παίζει στον Stoiximan

ΣΑΡΑΓΟΣΑ

Η Σαραγόσα, από την πλευρά της, καλείται να επιστρέψει άμεσα στα νικηφόρα αποτελέσματα, προκειμένου να μη χάσει περαιτέρω έδαφος στη μάχη της ανόδου. Μόλις μία νίκη για την ομάδα της Αραγονίας στις τελευταίες πέντε αγωνιστικές (1-2-2), χωρίς τρίποντο στις τελευταίες τρεις (0-2-1). Το εξτρά αρνητικό στοιχείο ενόψει του σημερινού ματς είναι η εμφανής αποδυνάμωση μακριά από το “Ρομαρέδα” (0-2-2 το εκτός έδρας σερί). Η ομάδα του Μιγιά προέρχεται από το ισόπαλο 1-1 στο ντέρμπι με την Κόρδοβα. Μπήκε πίσω στο σκορ στο 23′ με εύστοχο πέναλτι και ισοφάρισε με τον Καμπρέρα στο 27′.

Αποθεραπεύθηκε πλήρως και είναι διαθέσιμος ο μεσοεπιθετικός Τσουμέτρα, στη διάθεση του κόουτς Μιγιά και ο επιθετικός Άνχελ. Στον αντίποδα, παραμένουν στα πιτς οι Ντονγκού, Βιλκ και Κάνι. Τιμωρημένος ο κεντρικός αμυντικός Μαρσέλο Σίλβα.

Προηγούμενο ματς: Έμεινε στο ισόπαλο 1-1 στο εντός έδρας ντέρμπι με την Κόρδοβα.

Στατιστικό: Χωρίς διπλό στο φετινό πρωτάθλημα, 0-2-2 το σερί (παίξτο στον Stoiximan)