*5η αγωνιστική

*8/10 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με goal/goal

*4/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με 2-3 γκολ

*Μόλις μία νίκη έχει η Μποέμιανς στα δέκα τελευταία εκτός με αντίπαλο την Σέσκε (6-3-1).

ΣΕΣΚΕ ΜΠΟΥΝΤΕΓΙΟΒΙΤΣΕ

Προηγούμενο ματς: Νέα συντριβή, αυτή την φορά από την Βικτόρια Πλζεν εντός έδρας με 2-5 την περασμένη αγωνιστική. Δέχτηκε δύο γρήγορα γκολ (8′, 10′), μείωσε στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου με πέναλτι (45+1′) αλλά στην επανάληψη δεν άλλαξαν και πολλά. Η αντίπαλος σκόραρε άλλες δύο φορές (46′, 72′), μείωσε η Σέσκε ξανά (74′) αλλά στις καθυστερήσεις διαμορφώθηκε το τελικό σκορ (90+3′).

Κάκιστη η εκκίνησή της στην σεζόν, έχει δεχτεί 17 γκολ σε τέσσερα παιχνίδια! Παραπαίει αμυντικά η συμπαγής κατά βάση Σέσκε, ενώ προφανώς δεν έχει μαζέψει ακόμη κάποιον βαθμό. Η εμφάνιση κόντρα στην Πλζεν ήταν θλιβερή, κατέρρευσε ολοσχερώς μετά το πρώτο δεκάλεπτο και έβγαλε τεράστια προβλήματα. Έκανε λόγο για παραίτηση ο τεχνικός Ζαποτόσνι, αλλά για την ώρα δεν έγινε δεκτή. Τραυματίες οι Ζάγιτς και Σλάντκι.

Σέσκε Μπουντεγιόβιτσε Στατιστικά

*8/9 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με goal/goal

*5/6 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με Over 3,5

ΜΠΟΕΜΙΑΝΣ 1905

Προηγούμενο ματς: Σε ένα δυνατό τεστ, ηττήθηκε με 0-1 από την Σλοβάτσκο εντός έδρας την περασμένη αγωνιστική. Δέχτηκε το μοναδικό γκολ του αγώνα στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους (45+1′), ενώ παρότι η αντίπαλος πήρε κόκκινη στο 86′, δεν μπόρεσε να αλλάξει και πολλά μέχρι το φινάλε.

Το παιχνίδι απέναντι στην Σλοβάτσκο ήταν αρκετά ισορροπημένο και υπό αυτό το πρίσμα ίσως να άξιζε τον βαθμό της ισοπαλίας. Ωστόσο, έβγαλε και πάλι θέμα στο γκολ, ενώ δεν είχε την επιθετικότητα που την διακατείχε ως ομάδα πέρυσι. Είναι πασιφανές πως ακόμη ψάχνει τα πατήματά της. Μετράει δύο νίκες και δύο ήττες μέχρι τώρα, εκτός έδρας έχει το απόλυτο των βαθμών. Τραυματίες οι Γιάνος, Βόντρα, Πετράκ, Σεϊμπάλ και Νόβακ.