5η αγωνιστική

*Είναι η πρώτη επίσημη αναμέτρηση μεταξύ των δύο ομάδων στην ιστορία τους, με γηπεδούχο τη Σέριφ.

*Είναι η πρώτη φορά που ομάδα από τη Μολδαβία υποδέχεται ισπανική, έπειτα από το 2002 και ην ήττα της Ζίμπρου Κισινάου απο τη Μπέτις, για το Κύπελλο ΟΥΕΦΑ.

*Η Σέριφ έχει ποσοστό κατοχής 28.5% συνολικά σε 4 ματς, το χαμηλότερο στη διοργάνωση, με το προηγούμενο αρνητικό ρεκόρ να είναι του Ερυθρού Αστέρα τη σεζόν 2018-19, με 30%.

*Ά Γύρος: Ρεάλ Μαδρίτης – Σέριφ Τιρασπολ 1-2

Δείτε τα Προγνωστικά Champions League

ΣΕΡΙΦ ΤΙΡΑΣΠΟΛ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Σέριφ Τιράσπολ εξακολουθεί να πραγματοποιεί εξαιρετική σεζόν, με πολύ καλή πορεία σε όλες τις διοργανώσεις που συμμετέχει. Στο πιο πρόσφατο παιχνίδι που έδωσε, επιβλήθηκε της Φλορέστι (1-3) εκτός έδρας για το πρωτάθλημα Μολδαβίας. Πλησίασε στον έναν πόντο από την κορυφή, όμως μετρά τρία παιχνίδια λιγότερα. Η πορεία είναι ικανοποιητική και στο Τσάμπιονς Λιγκ, παρά το γεγονός ότι υπέστη δύο διαδοχικές ήττες από την Ίντερ οι οποίες την έριξαν στην τρίτη θέση του ομίλου. Προέρχεται από την εντός έδρας ήττα κόντρα στους “Νερατζούρι” με σκορ 1-3, παιχνίδι στο οποίο απλά κατάφεραν να μειώσουν στις καθυστερήσεις για το τελικό αποτέλεσμα. Πριν από αυτό, στο Μιλάνο, έχασαν επίσης, με το ίδιο σκορ 3-1.

Ήταν δύο ματς που η Σέριφ δεν παρουσίασε το γνωστό, συμπαγές και αποτελεσματικό πρόσωπο στην άμυνα και την επίθεση. Ήταν η τρίτη ήττα συνολικά στη σεζόν, ενώ εντός συνόρων έχει ηττηθεί μονάχα στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος Μολδαβίας, από τη Μπάλτσι (0-1) εντός έδρας. Έχει παρουσιάσει ένα αρκετά συγκροτημένο σύνολο, δεν πανικοβάλλεται τις στιγμές που δέχεται πίεση, μένει πιστή στο πλάνο της και η αυτοπεποίθηση που έχει “χτίσει” την κάνει τρομερά αποτελεσματική στις φάσεις που δημιουργεί στην κόντρα. Όσον αφορά την αποστολή, δεν είναι διαθέσιμος ο μέσος Κιαμπού διότι δεν έχει καταφέρει να ξεπεράσει τον τραυματισμό του. Αμφίβολοι δίνονται οι Γιανσάνε και Μπίζιακ.

Προηγούμενο παιχνίδι: Πήρε τη νίκη με σκορ 1-3 εκτός έδρας, με αντίπαλο τη Φλορέστι, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Μόλις στο 19’ ο Τραορέ σκόραρε για το 0-1, όμως στο 31’ ο Κόμπετς ισοφάρισε σε 1-1 για το πρώτο ημίχρονο. Στο 48’ ο Κάλιντ σκόραρε εκ νέου για τους φιλοξενούμενους. Στο 75’ ο Νικόλοφ πέτυχε τρίτο τέρμα και παράλληλα διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Σέριφ Τιρασπολ Στατιστικά

*4/6 ματς με N/G (δες το στη bet365)

*4/6 αναμετρήσεις είχαν over 3.5 γκολ

*Μηδέν παθητικό σε 9/10 τελευταία εντός

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

+21. Υπάρχει κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, παρακαλούμε παίξτε υπεύθυνα. Γραμμή βοήθειας: 210 9237777

ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Ρεάλ Μαδρίτης πανηγύρισε ακόμα μία νίκη όσον αφορά το πρωτάθλημα και εκμεταλλεύτηκε την “γκέλα” της Ρεάλ Σοσιεδάδ για να περάσει στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα. Είχε εύκολο έργο απέναντι στη Γρανάδα (1-4) στην Ανδαλουσία, σκόραρε από δύο τέρματα σε κάθε ημίχρονο και θα μπορούσε να πετύχει ακόμα περισσότερα αν ήταν πιο καλή στην τελική ενέργεια. Νωρίτερα, είχε δυσκολευτεί κόντρα στη συμπολίτισσα και νεοφώτιστη στη Λα Λίγκα, Ράγιο Βαγιεκάνο (2-1), τα χρειάστηκε στο φινάλε παρά το γεγονός ότι ήταν μπροστά στο ημίχρονο με δύο τέρματα διαφορά.

Αυτή ήταν η τέταρτη διαδοχική νίκη για τους “Μερένγκες” σε πρωτάθλημα και Τσάμπιονς Λιγκ, έκτη συνολικά στα πρόσφατα επτά παιχνίδια που είναι αήττητη. Πηγαίνει στη Μολδαβία να αντιμετωπίσει τη Σέριφ Τιράσπολ για την κορυφαία διασυλλογική διοργάνωση, με τις μνήμες νωπές από το “κάζο” του 1-2 στο “Μπερναμπέου” για τον πρώτο γύρο των ομίλων. Με νίκη εξασφαλίζει την πρόκριση, ίσως χρειαστεί η τελευταία αγωνιστική για την πρωτιά. Ο Κάρλο Αντσελότι έχει εκ νέου στη διάθεσή του τους επιθετικούς Ροντρίγκο και Μαριάνο Ντίας, οι οποίοι συμπεριλήφθηκαν στην αποστολή. Από την άλλη, είναι ξανά εκτός ο Εντέν Αζάρ, ενώ δεν υπολογίζονται οι τραυματίες Μπέιλ, Βαλβέρδε και Θεμπάγιος.

Προηγούμενο παιχνίδι: Επικράτησε με σκορ 1-4 εκτός έδρας, της Γρανάδα, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Στο 19’ ο Ασένσιο σκόραρε για το 0-1 και στο 25’ ο Νάτσο πέτυχε δεύτερο τέρμα για τους “Μερένγκες”. Στο 34’ ο Σουάρες μείωσε σε 1-2 για το ημίχρονο. Στο 56’ ο Βινίσιους σκόραρε για το 1-3 και στο 67’ αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα ο Μόντσου. Στο 76’ ο Μεντί σκόραρε για το τελικό αποτέλεσμα.