6η αγωνιστική

*Goal/Goal και Over 2.5 τα 6/7 τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

ΤΣΕΡΕΖΟ ΟΣΑΚΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με τη Γκάμπα Οσάκα, για το Λιγκ Καπ. Παρότι πήρε το προβάδισμα στο 52′ με τον Μαϊκούμα, εν τέλει δέχθηκε την ισοφάριση στις καθυστερήσεις.

Αήττητη για δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι παρέμεινε στο πρωτάθλημα η Τσερέζο Οσάκα, μετά και τη νίκη 2-1 επί της Τόσου. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ακίο Κόγκικου δοκιμάστηκε στην έδρα της Καβασάκι, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη χωρίς τέρματα. Σε ένα ισορροπημένο γενικά παιχνίδι, με ευκαιρίες και από τις δυο πλευρές, αμφότερες αποδείχθηκαν αρκετά άστοχες στην τελική προσπάθεια. Με το βαθμό που απέσπασε, έφτασε τους πέντε συνολικά στις ισάριθμες πρώτες στροφές. Την περασμένη Κυριακή, έμεινε στο 1-1 με την Γκάμπα Οσάκα, για τη δεύτερη αγωνιστική στους ομίλους του Λιγκ Καπ.

Τσερέζο Οσάκα Στατιστικά

*Under 2.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*Goal/Goal τα 6/8 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΓΙΟΚΟΧΑΜΑ ΜΑΡΙΝΟΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 0-2 επί της Τόσου, για το Λιγκ Καπ. Προηγήθηκε με τον Ουενάκα στο 79′ και επτά λεπτά μετά βρήκε και πάλι δίχτυα, με τον Γιοσίο.

Επιστροφή στις επιτυχίες για τη Γιοκοχάμα Μαρίνος, μετά από δυο παιχνίδια πρωταθλήματος, στα οποία και είχε από μια ισοπαλία και ήττα. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Κέβιν Μούσκατ υποδέχθηκε την Κασίμα, της οποίας και επικράτησε με 2-1. Αρκετά ισορροπημένο το μεταξύ τους παιχνίδι, η ίδια όμως στάθηκε πιο εύστοχη στην τελική προσπάθεια, για να πάρει σαφές προβάδισμα πριν δεχθεί απλά τη μείωση. Είναι έτσι στους δέκα βαθμούς μετά τις πέντε πρώτες στροφές του πρωταθλήματος. Την περασμένη Κυριακή, επικράτησε με 0-2 της Τόσου, για τη δεύτερη αγωνιστική στους ομίλους του Λιγκ Καπ.