*Πλέι-οφ Υποβιβασμού/Ανόδου.

*Δεύτερος αγώνας της σειράς. Sold out αναμέτρηση. Δεν ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ. Σε περίπτωση ισοπαλίας του συνολικού σκορ ακολουθεί παράταση και αν χρειαστεί πέναλτι.

*Αποτέλεσμα πρώτου αγώνα: Μόλενμπικ 47-Σερένγκ 0-1.

*Με Under2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά Βελγίου

ΣΕΡΕΝΓΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Μόλενμπικ με σκορ 0-1, στα πλαίσια των πλέι-οφ υποβιβασμού/ανόδου του πρωταθλήματος. Το γκολ που χάρισε τη νίκη στους φιλοξενούμενους πέτυχε ο Μικαουτάτζε στο 45′.

Εξαιρετική εμφάνιση στον πρώτο αγώνα των δύο ομάδων για τη Σερένγκ. Δημιούργησε πάρα πολλές ευκαιρίες τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο, καταφέρνοντας να πάρει προβάδισμα με τη λήξη του πρώτου μέρους. Στην επανάληψη είχε τον έλεγχο και διατήρησε αρκετά εύκολα το υπέρ της σκορ.

Τη σειρά στα μέτρα της έχει φέρει πλέον μετά τη νίκη στην πρώτη αναμέτρηση και έχει το πλεονέκτημα έδρας ώστε να ολοκληρώσει αυτό που ξεκίνησε. Είναι βέβαιο πως η Μόλενμπικ θα προσπαθήσει να πιέσει και να βρει ένα γρήγορο γκολ, γι’ αυτό θα πρέπει να προσέξει πολύ, ειδικά στην αρχή του αγώνα. Γενικώς στην έδρα της δεν είναι ιδιαίτερα ανταγωνιστική και αυτό της δυσκόλεψε αρκετά το έργο για παραμονή. Η τελευταία της νίκη μπροστά στο κοινό της ήταν στα τέλη του Γενάρη με αντίπαλο την Μπεερσχότ (2-1) και έκτοτε μετράει δύο ισοπαλίες σε πέντε αγωνιστικές.

Σερένγκ Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΜΟΛΕΝΜΠΙΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Σερένγκ με σκορ 0-1, στα πλαίσια των πλέι-οφ υποβιβασμού/ανόδου του πρωταθλήματος. Το γκολ που χάρισε τη νίκη στους φιλοξενούμενους πέτυχε ο Μικαουτάτζε στο 45′.

Δεν έπεισε καθόλου με την εικόνα της στην πρώτη αναμέτρηση και πλέον βρίσκεται με την πλάτη στον τοίχο. Ελάχιστες ευκαιρίες στο πρώτο μέρος, είχαν τον έλεγχο οι φιλοξενούμενοι, οι οποίοι πήραν το προβάδισμα ελάχιστα πριν τη λήξη του ημιχρόνου. Στο δεύτερο μέρος δεν μπόρεσε να βρει χώρους, με αποτέλεσμα να μείνει στο μηδέν.

Αναγκασμένη να παίξει ανοιχτά είναι πλέον, καθώς πρέπει να ψάξει το γκολ που θα τη βάλει ξανά στο κυνήγι της ανόδου. Δεν είναι το δυνατό της σημείο οι εκτός έδρας αναμετρήσεις και αυτό αναμένεται να τη δυσκολέψει ακόμα περισσότερο. Σπανίζει να βρει δίχτυα στις εξόδους της το τελευταίο διάστημα, ενώ δέχεται με μεγαλύτερη ευκολία, με αποτέλεσμα να έχει αποσπάσει μόλις μία νίκη στις τελευταίες πέντε.