*Η Μπέιρσχοτ έχει 3 νίκες σε ισάριθμες αναμετρήσεις στην ιστορία μεταξύ τους ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*Ά Γύρος: Μπέιρσχοτ – Σερένγκ 3-0

Δείτε τα Προγνωστικά Βελγίου

ΣΕΡΕΝΓΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Σερένγκ δε δείχνει ικανή να σηκώσει κεφάλι τη δεδομένη χρονικά στιγμή και η μία ήττα διαδέχεται την άλλη. Προέρχεται από την εκτός έδρας αποτυχία με αντίπαλο τη Σιντ-Τράιντεν (3-1), ενώ νωρίτερα είχε δύσκολο έργο και υπέστη βαριά ήττα από την πρωτοπόρο Ουνιόν Σεντ-Ζιλουάζ με σκορ 0-4. Δεύτερη ήττα για το νέο τεχνικό Ζαν-Λουίς Γκαρσιά, ο οποίος για την ώρα προβληματίζεται με την εικόνα της ομάδας και δε φαίνεται να μπορεί να αντιστρέψει τα κακώς κείμενα. Επτά διαδοχικές ήττες για τη Σερένγκ στη Jupiler League, ενώ σκόραρε ύστερα από πέντε σερί ματς ανομβρίας. Όσον αφορά την αποστολή δεν προέκυψαν νέα προβλήματα απουσιών, ενώ είναι κανονικά διαθέσιμος ο κίπερ Ντιτς. Εκτός οι Τζάλοου, Σισέ και Σανόγκο.

Προηγούμενο παιχνίδι: Γνώρισε την ήττα με σκορ 3-1 εκτός έδρας, με αντίπαλο τη Σιντ-Τράιντεν, για το πρωτάθλημα. Στο 40’ ο Χαγιάσι σκόραρε για το 1-0 και στο 44’ ο Ναντρανί ισοφάρισε σε 1-1 για το ημίχρονο. Στο 78’ ο Μπρουλς με εκτέλεση πέναλτι έκανε το 2-1 και στις καθυστερήσεις ο Χάρα διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Σερένγκ Στατιστικά

*5/6 ματς με N/G (δες το στη βετσηοπ)

*3/5 αναμετρήσεις έληξαν με under 2.5

*Δέχεται γκολ σε 8/11 ματς εντός έδρας

ΜΠΕΪΡΣΧΟΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Μπέιρσχοτ πανηγύρισε επιτέλους μια νίκη που της δίνει ελπίδες και αισιοδοξία για το θαύμα της παραμονής. Η ομάδα του Χαβιέρ Τορέντε επικράτησε της Λέουβεν (3-1) στην Αμβέρσα και μάλιστα με ανατροπή από το πρώτο ημίχρονο. Νωρίτερα, έχασε με συντριβή εκτός έδρας, με αντίπαλο τη Γκενκ και σκορ 4-1. Βρέθηκε στο -7 από τη Σερένγκ που είναι στα μπαράζ παραμονής ενώ απέχει έντεκα πόντους από τη σωτηρία, με οκτώ ματς να της απομένουν για την ολοκλήρωση της κανονικής διάρκειας. Όσον αφορά την αποστολή, είναι εκτός ο αμυντικός Χαλαϊμιά λόγω Κόπα Άφρικα, όπως και ο μέσος Βάκα που κλήθηκε στην εθνική Βολιβίας. Παραμένουν τραυματίες Κουλιμπαλί και Φρανς, που δεν έχουν καταφέρει να βοηθήσουν τελευταία. Αμφίβολος ο βασικός κίπερ Φανχάμελ.

Προηγούμενο παιχνίδι: Πήρε τη νίκη με σκορ 3-1 εντός έδρας, εναντίον της Λέουβεν, για το πρωτάθλημα. Μόλις στο 9’ ο Σχράιφερς σκόραρε για το 0-1, όμως στο 24’ ο Λέμος με απευθείας εκτέλεση φάουλ ισοφάρισε σε 1-1. Στο 38’ ο Ντομ έκανε την ανατροπή για τους γηπεδούχους, ενώ στις καθυστερήσεις του αγώνα, ο Φαν ντεν Μπερχ διαμόρφωσε το τελικό σκορ.