*24η αγωνιστική

*Στους προηγούμενους γύρους: Λουγκάνο – Σερβέτ 0-1, Σερβέτ – Λουγκάνο 2-2

*Σημειώθηκε ισοπαλία στα 5/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια (μία νίκη η Σερβέτ).

Δείτε τα Προγνωστικά Ελβετίας

ΣΕΡΒΕΤ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (0-0 εντός) με τη Λουντογκόρετς.

Μετά από ένα σχετικά ισορροπημένο πρώτο ημίχρονο, η Σερβέτ πάτησε γκάζι στην αναμέτρηση με τη Λουντογκόρετς δημιουργώντας πολλές ευκαιρίες για γκολ τις οποίες, ωστόσο, δεν εκμεταλλεύτηκε μεσοβδόμαδα μπροστά στο κοινό της. Ολοκλήρωσε με xGoals 1.24 και, πλέον, καλείται να διεκδικήσει την πρόκριση στους “16” του Κόνφερενς Λιγκ στη Βουλγαρία την Πέμπτη (22/2).

Την προηγούμενη βδομάδα έλαβε τέλος το αήττητο σερί που “έτρεχε” στη Σούπερ Λιγκ (10-5-0), επιστρέφοντας με άδεια χέρια από την έδρα της Ιβερντόν (2-1). Καθοριστικό ρόλο στο τελικό αποτέλεσμα έπαιξε η αποβολή του Κρίβελι πριν καν συμπληρωθεί το ημίωρο. Η Σερβέτ πανηγύρισε έξι νίκες στις επτά τελευταίες εντός έδρας αγωνιστικές και παραμένει αήττητη σε οχτώ (δύο ισοπαλίες). Τιμωρημένοι είναι οι Κρίβελι και Σεβερίν.

ΣΕΡΒΕΤ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Κράτησε το μηδέν στα 3/5 τελευταία παιχνίδια της.

*GG στα 2/3 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΛΟΥΓΚΑΝΟ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (3-3 εντός) με τη Γιουνγκ Μπόις. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν τρεις φορές με Κόλεϊ (8′), Εμβουκά (52′) και Ούγκρινιτς (62′). Απάντησαν ισάριθμες οι Μπισλίμι (45+1′), Χαϊρίζι (56′) και Σέλαρ (80′ πεν.).

Έδωσε μεγάλη μάχη απέναντι στη Γιουνγκ Μπόις και δικαιώθηκε, κρατώντας τον βαθμό της ισοπαλίας στην έδρα της. Η Λουγκάνο στάθηκε αρκετά τυχερή τρία λεπτά πριν τη συμπλήρωση των 90′, όταν είδε τον επιθετικό Ίτεν των φιλοξενούμενων να σημαδεύει το αριστερό δοκάρι της με σουτ. Παραμένει αήττητη σε τέσσερις αγωνιστικές (2-2-0), στις δύο από τις οποίες κράτησε το μηδέν.

Μακριά από το σπίτι της συγκέντρωσε δέκα βαθμούς στις τέσσερις τελευταίες (διαφορά γκολ 12-3). Ενδιαφέρουσα η παράδοση που “τρέχει” στην έδρα της Σερβέτ, στις δέκα τελευταίες σχετικές μεταξύ τους αναμετρήσεις παραμένει αήττητη με απολογισμό μία νίκη και εννέα ισοπαλίες! Διαθέσιμος και πάλι ο Τσιμινιάνι.