Προτελευταία αγωνιστική των πλέι άουτ

*Μίνι πρωτάθλημα 5 αγωνιστικών, με τη βαθμολογία της κανονικής διάρκειας να μην αλλάζει. Η ομάδα που θα τερματίσει τελευταία υποβιβάζεται απευθείας στην KLeague2, ενώ οι ομάδες που θα τερματίσουν στη 10η και 11η θέση της βαθμολογίας, θα δώσουν μπαράζ παραμονής με τη 2η και την 3η της KLeague2.

*Η Σεονγκνάμ είναι ήδη υποβιβασμένη στην KLeague2.

*Με n/g ολοκληρώθηκαν οι τελευταίες 4 αναμετρήσεις μεταξύ των δύο ομάδων.

ΣΕΟΥΛ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία με 1-1 απέναντι στη Σανγκμού, την περασμένη αγωνιστική. Προηγήθηκε με το καλημέρα του αγώνα (1-0 στο 2′), αλλά δεν κατάφερε να δώσει συνέχεια στο εξαιρετικό της ξεκίνημα. Οι φιλοξενούμενοι ισορρόπησαν το παιχνίδι και κατάφεραν βρουν το γκολ της ισοφάρισης στο 62ο λεπτό. Αμφότερες μπορούσαν να βρουν ένα ακόμη γκολ στη συνέχεια, αλλά στάθηκαν άτυχες στην τελική προσπάθεια, με το 1-1 να μένει μοιραία μέχρι τέλους.

Δεν έχει νίκη στα τελευταία τέσσερα παιχνίδια της στο πρωτάθλημα (0-2-2). Βρίσκεται στην 9η θέση της βαθμολογίας, στο +5 από τη Σουγουόν Μπλούγουινγκς και τα μπαράζ παραμονής, με δύο αγωνιστικές να απομένουν. Μετράει μόλις 1 νίκη στα τελευταία 5 εντός έδρας παιχνίδια της, με τα τέσσερα από αυτά να ολοκληρώνονται με g/g.

Εκτός παραμένουν οι Ντονγκ-Γουόν Τζι και Χαν-Μπεόμ Λι.

ΣΕΟΥΛ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*G/g στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

*3 συνεχόμενα under2.5 γκολ.

Δώρο* Εκπληξη ΔΩΡΕΑΝ – ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΘΕΣΗ! *Ισχύουν Όροι και Προϋποθέσεις. 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΣΕΟΝΓΚΝΑΜ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα με 2-1 από τη Σουγουόν Σίτι, την περασμένη αγωνιστική. Έμεινε πολύ νωρίς πίσω στο σκορ (1-0 στο 3′), σε ένα ισορροπημένο 1ο ημίχρονο, με την ίδια να ισοφαρίζει σε κρίσιμο χρονικό σημείο (1-1 στο 45+2′). Κακό το ξεκίνημα της στο β’ μέρος, δέχτηκε το 2-1 στο 55′, προσπαθώντας στην συνέχεια να βγάλει αντίδραση. Έιχε πολλές ευκαιρίες για να ισοφαρίσει ξανά, αλλά τις σπατάλησε, με το 2-1 να μένει μοιραία μέχρι τέλους.

Αυτό ήταν το έβδομο συνεχόμενο παιχνίδι χωρίς νίκη για τη Σεονγκνάμ (0-2-5). Βρίσκεται στην τελευταία θέση της βαθμολογίας, έχοντας υποβιβαστεί στην KLeague 2 εδώ και μερικές αγωνιστικές. Μετράει μόλις 1 νίκη στα τελευταία 10 εκτός έδρας παιχνίδια της, με τα 6 από αυτά να έχουν ολοκληρωθεί με g/g.

Εκτός παραμένουν οι Γιονγκ-Τζι Παρκ και Μιν-Χιεόκ Κιμ.