*22η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Νταετζέον – Σεούλ 3-1

*GG στα 5/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΣΕΟΥΛ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (3-2) από την Τζετζού Γιουνάιτεντ. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με Σέο Τζιν-Σου (7′) και Ριμ Τσανγκ-Γοο (24′), απάντησε ισάριθμες φορές ο Ιτζουτσένκο (53′, 72′). Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Χαν Τζονγκ-Μου (89′).

Δεν πτοήθηκε απ’ το γεγονός πως είδε την Τζετζού Γιουνάιτεντ να κάνει το 2-0 στα μέσα του πρώτου ημιχρόνου. Ανέβασε στροφές στο δεύτερο και ισοφάρισε στο 72′, παρόλα αυτά έμεινε με άδεια χέρια δεχόμενη και τρίτο γκολ λίγο πριν τη συμπλήρωση των 90′.

Η εν λόγω ήττα έβαλε τέλος σε νικηφόρο σερί τριών αγωνιστικών της Σεούλ που διατηρούνταν αήττητη σε τέσσερις. Στις δύο τελευταίες εντός έδρας πανηγύρισε ισάριθμες νίκες κόντρα σε Σουόν (3-0) και Γκάνγκγουον (2-0). Αγνοεί την εντός έδρας ήττα από την Νταετζέον εδώ και 20 χρόνια (έντεκα νίκες, τρεις ισοπαλίες).

ΣΕΟΥΛ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2,5 στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*Πέτυχε 2+ γκολ στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της.

ΝΤΑΕΤΖΕΟΝ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (2-2 εντός) με την Τζέονμπουκ. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με Σονγκ Μιν-Κίου (21′) και Τιάγκο Ορομπό (54′), απάντησαν οι Τσέον Σέονγκ-Χόον (68′ πεν.) και Κιμ Τζουν-Μπουμ (90+1′).

Πατώντας γκάζι στο δεύτερο ημίχρονο η Νταετζέον κατάφερε να ανατρέψει τα δεδομένα που είχαν δημιουργηθεί από το 54′, ισοφαρίζοντας στις καθυστερήσεις την Τζέονμπουκ με διαγώνιο σουτ του Κιμ Τζουν-Μπουμ. Λίγα λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι έχασαν τεράστια ευκαιρία για το 3-2, το απέτρεψε με σπουδαία απόκρουση ο Λι Τσανγκ-Γκέουν.

Η Νταετζέον πανηγύρισε μόλις δύο νίκες στις 12 τελευταίες αγωνιστικές (τέσσερις ισοπαλίες, έξι ήττες), η πιο πρόσφατη χρονολογείται στις 22 Ιουνίου επί της Γκουανγκτζού (2-1 εντός). Δεν έχει σπάσει το ρόδι μακριά από το σπίτι της στο φετινό πρωτάθλημα (τέσσερις ισοπαλίες, έξι ήττες / διαφορά γκολ 8-19)