* Under 2.5 τα 11/12 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

* Στον 1ο γύρο (25/02): Σεούλ – Ιντσεόν 2-1

* Στο 2ο γύρο (07/06): Ιντσεόν – Σεούλ 1-1

ΣΕΟΥΛ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία (1-1) με την Γκανγκβόν. Ο Γιου (31’) άνοιξε το σκορ για την Γκανγκβόν και ο Μπάρμπα (68’) ισοφάρισε για την Σεούλ.

Δεν κατάφεραν οι πρωτευουσιάνοι να μεταφέρουν το μομέντουμ της 7αρας στην Γκανγκβόν, “γκέλαραν” στην έδρα μίας ιδιαιτέρως ντεφορμέ ομάδας και είδαν την απόσταση από τη 2η θέση να ανοίγει στο -4.

Κυριάρχησαν εδαφικά (74% κατοχή) το περασμένο Σάββατο, αλλά απειλήθηκαν νωρίς από τους γηπεδούχους και βρέθηκαν με την πλάτη στον τοίχο ευρισκόμενοι σε ανισορροπία. Μηδενικές οι απειλές τους ως την ανάπαυλα, μετά από αυτήν έγιναν πιο απαιτητικοί, ξόδεψαν σημαντικές ευκαιρίες πριν ισοφαρίσουν σε δεύτερο χρόνο από στατική φάση. Στο κλείσιμο του αγώνα όμως οι γηπεδούχοι ήταν και πάλι πιο απειλητικοί.

Αήττητοι μπρος στο κοινό τους από τα μέσα Μαρτίου με ρεκόρ 5-4-0 έκτοτε, την προηγούμενη Τετάρτη διέλυσαν την Σουγόν με 7-2!

ΣΕΟΥΛ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Under 2.5 τα 8/10 τελευταία παιχνίδια της

* Goal/Goal τα 6/8 τελευταία εντός έδρας για το πρωτάθλημα

ΙΝΤΣΕΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη (2-0) επί της Νταετζεόν. Ο Φερνάντες (83’) άνοιξε το σκορ και ο Ερνάντες (90+3’) το διαμόρφωσε.

Σε πολύ καλό “φεγγάρι” η Ιντσεόν, τέσσερις μέρες μετά το σπουδαίο διπλό στην έδρα της πρωτοπόρου Ουλσάν (1-2) έφτασε τους 10 πόντους στα 4 τελευταία παιχνίδια της για να μειώσει σε απόσταση βολής από την πρώτη 6αδα.

Άχρωμο το πρώτο ημίχρονο απέναντι στην Νταετζεόν, μοιρασμένο σε κατοχή, δίχως αξιόλογη στιγμή εκατέρωθεν. Ανέβασε στροφές στο δεύτερο μέρος η Ιντσεόν, κράτησε περισσότερο την μπάλα και “μύριζε” το γκολ της. Το πέτυχε τελικά σε δεύτερο χρόνο από κόρνερ, μετά από μεγάλη χαμένη ευκαιρία και στην ανισορροπία των φιλοξενούμενων στα τελευταία λεπτά διαμόρφωσε το τελικό σκορ.