30η αγωνιστική

*Σε ουδέτερη τοποθεσία.

*Η Γιατάι δεν έχει ηττηθεί στα τελευταία 6 παιχνίδια μεταξύ των δύο ομάδων (5-1-0).

ΣΕΝΖΕΝ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε με 1-2 από τη Γουχάν, την περασμένη αγωνιστική. Πήρε με το καλημέρα το προβάδισμα (1-0 στο 2′), αλλά η αντίπαλος της έβγαλε αντίδραση, ισοφαρίζοντας σε 1-1 στο 29ο λεπτό. Σε ένα μέτριο ποιοτικά β’ μέρος, χωρίς πολλές ευκαιρίες εκατέρωθεν, υπέπεσε σε παράβαση και δέχτηκε το τελικό 1-2 στο 85ο λεπτό της αναμέτρησης, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μπράουν.

Αυτή ήταν η δεύτερη συνεχόμενη ήττα της στο πρωτάθλημα.Βρίσκεται στη 14η θέση της βαθμολογίας, σε απόσταση ασφαλείας από την επικίνδυνη ζώνη, με παιχνίδι λιγότερο από τη 16η Κουανγκτσόου. Με over2.5 γκολ ολοκληρώθηκαν οι 17 από τις 28 αναμετρήσεις της έως τώρα στο πρωτάθλημα.

Τραυματίες οι Γουάι-Τσουν Ντάι και Ντονκίν. Τιμωρημένος ο Τσάε-Μιν Λιμ.

ΣΕΝΖΕΝ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over2.5 γκολ στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

*N/g στα 3/5 τελευταία παιχνίδια της.

ΤΣΑΝΓΚΤΣΟΥΝ ΓΙΑΤΑΙ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη με 1-1 απέναντι στη Γουχάν, την περασμένη αγωνιστική. Άνοιξε με το καλημέρα το σκορ (0-1 στο 2′), με την αντίπαλο της να είναι καλύτερη σε όλο το υπόλοιπο 1ο ημίχρονο και να φτάνει δίκαια στην ισοφάριση στο 45+2′. Μέτριο ποιοτικά το β’ μέρος, με τη Γουχάν να αμύνεται για να κρατήσει το βαθμό της ισοπαλίας και να τα καταφέρνει δίχως να απειληθεί ιδιαίτερα, με το 1-1 να μένει μοιραία μέχρι τέλους.

Δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι χωρίς ήττα για τη Γιατάι στο πρωτάθλημα (1-1-0). Βρίσκεται στη 12η θέση της βαθμολογίας, σε απόσταση ασφαλείας από τη ζώνη του υποβιβασμού και ουσιαστική αδιάφορη για το υπόλοιπο του πρωταθλήματος. Δεν έχει κρατήσει απαραβίαστη την εστία της στα τελευταία 7 παιχνίδια της.

Χωρίς απουσίες θα παραταχθεί στη σημερινή αναμέτρηση.