20η αγωνιστική

Πλέι-Οφς Πρωταθλήματος

*Σε περίπτωση που ομάδες τελειώσουν τη σεζόν ισόβαθμες, το κριτήριο που καθορίζει την τελική κατάταξη είναι οι μεταξύ τους αγώνες.

*Η αναμέτρηση διεξάγεται χωρίς θεατές.

*Με over2.5 γκολ ολοκληρώθηκαν οι 9 από τις τελευταίες 10 αναμετρήσεις μεταξύ των δύο ομάδων.

ΣΕΝΖΕΝ ΧΟΝΓΚΖΟΥΑΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Εκτός έδρας ήττα με 3-1 από την Σανγκάι Πορτ, την προηγούμενη αγωνιστική. Σε ένα παιχνίδι με πολλές ευκαιρίες εκατέρωθεν, ήταν εκείνη που αποδείχθηκε λιγότερο αποτελεσματική απέναντι από την αντίπαλη εστία. Έμεινε νωρίς πίσω στο σκορ(1-0 στο 8′), αλλά αντέδρασε άμεσα και έκανε το 1-1 στο 17′. Η Σανγκάι εκμεταλλεύτηκε στο έπακρο τις ευκαιρίες που της παρουσιάστηκαν στο β’ μέρος και κατάφερε να εξασφαλίσει τη νίκη μέσα σε επτά λεπτά, με το τελικό 3-1 να διαμορφώνεται στο 69ο λεπτό της αναμέτρησης (2-1 στο 62′).

Ήταν η 1η της ήττα μετά από 3 αγωνιστικές. Με 3 αγωνιστικές να απομένουν, μαζί με τη σημερινή, βρίσκεται στην 5η θέση της βαθμολογίας, στο -9 από την 3η θέση, που δίνει το εισιτήριο για τα προκριματικά του Ασιατικού Τσάμπιονς Λιγκ. Έχει σκοράρει στα τελευταία 5 παιχνίδια της.

Τραυματίας παραμένει ο Πουραλιγκάντζι (7 συμμ.). Εκτός για προσωπικούς λόγους ο Γουακασό (13 συμμ.).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα με 3-1 από τη Σανγκάι Πορτ.

Σενζέν Χονγκζουάν Στατιστικά

*Over2.5 γκολ στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της. (Δες το στην bet365gr)

*G/g στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

+21. Υπάρχει κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, παρακαλούμε παίξτε υπεύθυνα. Γραμμή βοήθειας: 210 9237777
ΤΣΑΝΓΚΤΣΟΥΝ ΓΙΑΤΑΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Εντός έδρας νίκη με 2-1 επί της Κουανγκτσόου ΡΦ, την προηγούμενη αγωνιστική. Ήταν καλύτερη των φιλοξενούμενων σε όλο το 1ο ημίχρονο, έμεινε πίσω στο σκορ στο 21′, αλλά έβγαλε αντίδραση, πίεσε και έφτασε στο 1-1 στο 35′. Ο ρυθμός έπεσε στο β’ μέρος, με τις δύο ομάδες να προσέχουν κυρίως τα μετόπισθεν τους. Η Γιατάι εκμεταλλεύτηκε μία από τις λίγες ευκαιρίες της και διαμόρφωσε το τελικό 2-1 στο 78ο λεπτό της αναμέτρησης.

Ήταν η 1η της νίκη μετά από 2 ήττες στο πρωτάθλημα. Βρίσκεται στην 4η θέση του γκρουπ, στο -3 από τις Έβεργκραντ και Σανγκάι (2η και 3η αντίστοιχα)και τις θέσεις που δίνουν εισιτήριο για το Ασιατικό Τσάμπιονς Λιγκ της επόμενης σεζόν. Έχει σκοράρει στα 4 από τα τελευταία 5 παιχνίδια της.

Μοναδική απουσία ο τραυματίας Σερτζίνιο (14 συμμ./3 γκολ).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη με 2-1 επί της Κουανγκτσόου ΡΦ.