Προτελευταία αγωνιστική

*Σε ουδέτερη τοποθεσία.

*Η Σενζέν μετράει 3 νίκες στα τελευταία 5 παιχνίδια μεταξύ των δύο ομάδων.

ΣΕΝΖΕΝ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε με 3-0 στα χαρτιά από τη Χενάν, την περασμένη αγωνιστική, αφού δεν κατάφερε να συμπληρώσει αποστολή για το παιχνίδι, λόγω των πολλών κρουσμάτων covid-19 που “χτύπησαν” την ομάδα.

Προηγήθηκε ο διασυρμός με 8-0 από τη Σαντόνγκ Ταϊσάν, με τη Σενζέν να μετράει πέντε συνεχόμενες ήττες εντός αγωνιστικού χώρου. Σε μία απογοητευτική χρονιά για την ίδια, βρίσκεται στη 14η θέση της κατάταξης, βαθμολογικά αδιάφορη εδώ και αρκετές αγωνιστικές. Με over2.5 γκολ ολοκληρώθηκαν οι 19 από τις 32 αγώνες της έως τώρα στο πρωτάθλημα.

Θα αγωνιστεί με πολλές αλλαγές λόγω covid-19, με τους παίκτες που βρέθηκαν θετικοί στον ιό να μην έχουν κατονομαστεί.

ΣΕΝΖΕΝ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*N/g στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

*2-3 γκολ στα 3/5 τελευταία παιχνίδια της.

ΓΚΟΥΑΝΓΚΤΣΟΥ ΣΙΤΙ

Προηγούμενο ματς: Πήρε τη νίκη με 4-1 απέναντι στη Χεμπέι, την περασμένη αγωνιστική. Κυριάρχησε καθόλη τη διάρκεια του παιχνιδιού, παίρνοντας δίκαια προβάδισμα δύο τερμάτων στο 20ο λεπτό. Η Χεμπέι μείωσε σε 2-1 στο 51′, με την Γκουανγκτσού να αντιδρά άμεσα, κάνοντας το 3-1 στο 56ο λεπτό. Το τελικό 4-1 διαμορφώθηκε στο 83ο λεπτό της αναμέτρησης.

Αυτή ήταν η πρώτη της νίκη μετά από εννέα αγωνιστικές! Βρίσκεται στη 15η θέση της βαθμολογίας, στο +1 από την επικίνδυνη ζώνη και τη 16η Γουχάν, με δύο αγωνιστικές να απομένουν. Με over2.5 γκολ ολοκληρώθηκαν οι 18 από τις 32 αναμετρήσεις της έως τώρα στο πρωτάθλημα.

Τιμωρημένος ο Τιξιάνγκ Λι. Εκτός παραμένουν οι Τσουν-Λοκ Ταν και Τσάο Ζενγκ.