ΣΕΝΖΕΝ ΧΟΝΓΚΖΟΥΑΝ - ΓΙΟΥΧΑΝ ΘΡΙ ΤΑΟΥΝΣ Προγνωστικά

27η αγωνιστική

*Σε ουδέτερη τοποθεσία, στην πόλη Τζιντζιάνγκ.

ΣΕΝΖΕΝ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε με 2-1 της Κουανγκτσόου, την περασμένη αγωνιστική. Σε ένα ισορροπημένο 1ο ημίχρονο, εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες που της παρουσιάστηκαν και πήρε προβάδισμα με 2-0 στο 35′, χάρη σε δύο γκολ του Ατσεαμπόνγκ. Κλείστηκε στα καρέ της στο β΄μέρος για να κρατήσει το αποτέλεσμα και τα κατάφερε, με την Κουανγκτσόου απλά να μειώνει στο τελικό 2-1 στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης.

Πρώτη νίκη για τη Σενζέν μετά από δύο αγωνιστικές. Βρίσκεται στη 13η θέση της βαθμολογίας, σε απόσταση ασφαλείας από τη ζώνη του υποβιβασμού και τη 16η Κουανγκτσόου. Με over2.5 γκολ ολοκληρώθηκαν οι 15 από τις 26 αναμετρήσεις της έως τώρα στο πρωτάθλημα.

Τραυματίες οι Γουάι-Τσουν Ντάι και Ντονκίν. Αμφίβολος ο Ατσεαμπόνγκ.

ΣΕΝΖΕΝ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*2-3 γκολ στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

*N/g στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

ΘΡΙ ΤΑΟΥΝΣ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εύκολα με 3-0 της Μεϊζχού Χάκα, την περασμένη αγωνιστική. Μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και πήρε προβάδισμα δύο τερμάτων στο 25ο λεπτό, με την κόκκινη κάρτα των φιλοξενούμενων επτά λεπτά αργότερα να δίνει διαδικαστικό χαρακτήρα στην αναμέτρηση. Είδε τη Χάκα να αστοχεί σε πέναλτι στο 54′, με το τελικό 3-0 να διαμορφώνεται στο 68ο λεπτό της αναμέτρησης.

Άφησε πίσω της την ήττα της περασμένης αγωνιστικής από τη Χενάν και πλέον ισοβαθμεί στην κορυφή της βαθμολογίας με τη Σαντόνγκ Ταϊσάν, έχοντας το πάνω χέρι στη μεταξύ τους ισοβαθμία. Με over2.5 γκολ ολοκληρώθηκαν οι 20 από τις 26 αναμετρήσεις της έως τώρα στο πρωτάθλημα.