* 16η αγωνιστική

* Under 1,5 οι 3/4 αναμετρήσεις τους την τελευταία δεκαετία.

* Στον πρώτο γύρο: Ζεζιάνγκ-Σενζέν 1-0 (03/03).

ΣΕΝΖΕΝ

Προηγούμενο ματς: Νίκησε τη χαμηλότερης κατηγορίας Κινγκντάο Ρεντ Λάιονς με 2-0 εκτός, για το κύπελλο. Αμφότερα τα γκολ στο δεύτερο ημίχρονο από τους Έντου Γκαρθία (63’ πεν.) και Αντράντε (78’).

Δεύτερη κολλητή νίκη μετά το 1-0 επί της Ναντόνγκ εκτός. Αμφότερα τα αποτελέσματα τα άξιζε, κόντρα στη Ναντόνγκ έκανε κυριαρχική εμφάνιση και δικαιώθηκε έστω στις καθυστερήσεις.

Εκτός ζώνης υποβιβασμού, έστω και στην ισοβαθμία. Πολύ διαφορετικό το παιχνίδι με τη Ζεζιάνγκ από τα δύο προηγούμενα, στα οποία αντιμετώπισε δύο κατώτερα σύνολα, απέναντι στη Ζεζιάνγκ ο βαθμός κακό αποτέλεσμα δεν είναι.

Νέο απόκτημα από την Τσενγκτού ο μπακ Τσου Ρουιμπάο.

Σενζέν Στατιστικά

* Under 2,5 τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

* Τρέχει 2 σερί νίκες χωρίς να δεχτεί γκολ.

ΖΕΖΙΑΝΓΚ

Προηγούμενο ματς: Νίκησε με 3-0 τη χαμηλότερης κατηγορίας Ζιαντσί για το κύπελλο, εκτός έδρας. Προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο με το πέναλτι του Λεονάρντο (19’), πέτυχε άλλα δύο γκολ στην επανάληψη με Γιάο (59’) και Γκάο (75’).

Από τις πιο σταθερές και προβλέψιμες ομάδες της κατηγορίας. Κερδίζει τα παιχνίδια που πρέπει, χάνει εκείνα που δεν την περιμένει κανείς να κερδίσει, όπως τα δύο εκτός με Σενούα (0-4) και Σαντόνγκ (0-3).

Στην πρώτη εξάδα, πλησίασε την πέμπτη Μπεϊζίνγκ σε απόσταση μιας νίκης. Θεωρητικά παλεύει για την πρώτη τριάδα, όμως η διαφορά των τεσσάρων βαθμών που τη χωρίζει από την τρίτη Τσενγκντού, είναι πολύ μεγαλύτερη στην ουσία.