ΣΕΝΤΡΑΛ ΚΟΟΥΣΤ ΜΑΡΙΝΕΡΣ - ΝΙΟΥΚΑΣΤΛ ΤΖΕΤΣ Προγνωστικά

*7η αγωνιστική

ΣΕΝΤΡΑΛ ΚΟΑΣΤ ΜΑΡΙΝΕΡΣ

Προηγούμενο ματς: Η Σέντραλ Κόαστ Μάρινερς έχασε 2-3 εντός έδρας από την Μακάρθουρ, παρόλο που έκανε μεγάλη προσπάθεια να αποφύγει την ήττα. Βρέθηκε να χάνει με γκολ του Τουρέ στο 14’, πριν μείνει και με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής στο 30’. Δέχθηκε και δεύτερο γκολ από τον Ασπροποταμίτη στο 48’, και αφού έχασε πέναλτι, μείωσε με το δεύτερο πέναλτι που κέρδισε, με τον Κουόλ στο 65’ και ο ίδιος παίκτης ισοφάρισε στο 72’. Αλλά τελικά ηττήθηκε με γκολ που δέχθηκε στις καθυστερήσεις από τον Ντριου.

Η Σέντραλ Κόαστ Μάρινερς δεν τελείωσε καλά το πρωτάθλημα πριν τη διακοπή του, αφού έχασε με 2-3 εντός έδρας από την Μακάρθουρ, αν και η εμφάνιση της ήταν αρκετά καλή, για τα δεδομένα που δημιουργήθηκαν κατά την διάρκεια του αγώνα. Αυτή ήταν η πρώτη της ήττα έπειτα από δύο συνεχόμενες νίκες, ενώ και οι δύο ήττες της στο πρωτάθλημα έχουν έρθει στο γήπεδό της!

Παραμένει εντός πρώτης εξάδας και θέσεων που οδηγούν στα πλέι οφς για την διεκδίκηση του τίτλου, στην πέμπτη θέση πλέον, ισόβαθμη με άλλες τρεις ομάδες, δύο εκ των οποίων είναι εκτός πρώτης εξάδας.

Από το σημερινό παιχνίδι θα λείψουν λόγω τραυματισμών οι Μορέσε (ΕΠ), Ταπ (ΜΕ), οι οποίοι έχασαν και τα προηγούμενα παιχνίδια της ομάδας τους και τιμωρημένος είναι ο αμυντικός Κάλτακ.

Σέντραλ Κόαστ Μάρινερς Στατιστικά

*Εχει 5/6 G/G στη σεζόν

*Εχει 6/6 over 2,5 στη σεζόν

ΝΙΟΥΚΑΣΤΛ ΤΖΕΤΣ

Προηγούμενο ματς: Οι Νιουκάστλ Τζετς έχασαν με 1-2 εντός έδρας από την Μέλμπουρν Σίτι σε ένα πολύ συναρπαστικό παιχνίδι. Βρέθηκε να χάνει από γκολ του Βαν Ντερ Βένε στο 20’, μετά από λάθος έξοδος του τερματοφύλακα της. Ισοφάρισε με αυτογκόλ του Τζέιμσον στο 38’ και στο δεύτερο ημίχρονο έχασε μία μεγάλη ευκαιρία να προηγηθεί, δέχθηκε δεύτερο τέρμα από τον ΜακΛάρεν στο 57’, στη συνέχεια αμφότερες οι ομάδες είχαν από ένα δοκάρι, πρώτα η ίδια μετά η αντίπαλο της, χωρίς να καταφέρει να ισοφαρίσει εκ νέου, παρόλο που είχε αριθμητικό πλεονέκτημα μετά το 75ο λεπτό.

Οι Νιουκάστλ Τζετς ηττήθηκαν με 1-2 πριν τη διακοπή του πρωταθλήματος εντός έδρας από την Μέλμπουρν Σίτι, την πρωτοπόρο του πρωταθλήματος, παίζοντας και αυτοί αρκετά καλά για τα δεδομένα της αναμέτρησης τους. Αυτή ήταν η τρίτη τους συνεχόμενη ήττα, ενώ μακριά από την έδρα τους όχι απλά έχουν 2/2 ήττες ως τώρα, δεν έχουν σκοράρει καν!

Και έχοντας έναν αγώνα λιγότερο, βρέθηκε πλέον εκτός πρώτης εξάδας και θέσεων που οδηγούν στα πλέι οφς για την διεκδίκηση του τίτλου, στην 10η θέση συγκεκριμένα, αλλά σε απόσταση βολής από αυτήν, στο -1 για την ακρίβεια. Και είναι η μία από τις δύο ομάδες της κατηγορίας, η άλλη είναι η Περθ Γκλόρι, που δεν έχουν ισοπαλία ακόμη στο πρωτάθλημα.

Δεν έχει κάποιο σημαντικό πρόβλημα απουσιών.