*2η αγωνιστική

*Πέντε σερί G/G & Over 2,5 στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΣΕΝΤΡΑΛ ΚΟΑΣΤ ΜΑΡΙΝΕΡΣ

Προηγούμενο ματς: Η Σέντραλ Κόαστ Μάρινερς κέρδισε 6-3 εντός έδρας την Μπαλί Γιουνάιτεντ. Βρέθηκε να χάνει από αυτογκόλ του Βαρσόφσκι στο 17’, αλλά όχι απλά ισοφάρισε με τον Φάρελ στο 24’, σκόραρε δύο γκολ ακόμη με πέναλτι του Μάρκο Τούλιο στο 34’ και στο 37’. Στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου, στο 47ο λεπτό, μείωσε πάλι ο Εμπάργκα σε 3-2, αλλά αντέδρασε σκοράροντας ακόμη τρία γκολ με τους Θεοχάρους (50’), Αρέλ (54’ αυτ.), Φαρέλ (67’). Στο 83’ ο Ζέφερσον της έβαλε απλά ένα τρίτο τέρμα.

Η Σέντραλ Κόαστ Μάρινερς κέρδισε εύκολα με 6-3 την Μπαλί Γιουνάιτεντ από την Ινδονησία, για το κύπελλο Ασίας, κάτι σαν το ευρωπαϊκό Γιουρόπα Λιγκ. Ανέβηκε έτσι στην κορυφή του ομίλου της, ισόβαθμη με άλλη μία ομάδα, έχοντας από δύο νίκες.

Στο πρωτάθλημα πάντως δεν ξεκίνησε καλά την υπεράσπιση του τίτλου της, αφού όχι απλά έχασε στην πρεμιέρα, ηττήθηκε με το αρκετά “βαρύ” 3-0 από την Αδελαϊδα.

Επομένως ψάχνει αντίδραση στο σημερινό παιχνίδι που είναι το πρώτο που θα παίξει στο γήπεδό της.

Σέντραλ Κόαστ Μάρινερς Στατιστικά

*3/5 G/G στα τελευταία παιχνίδια της.

*4/5 over 2,5 τελευταία παιχνίδια της.

ΜΑΚΑΡΘΟΥΡ

Προηγούμενο ματς: Η Μακάρθουρ έχασε 3-0 εκτός έδρας από την Πνομ Πεντς Κράουν. Άντεξε 75 λεπτά, πριν δεχθεί τρία γκολ στο τελευταίο 15λεπτο από τους Σιμίζου (75’, 86’), Σοτσεαβίλα (90’).

Η Μακάρθουρ ηττήθηκε με το “βαρύ” 3-0 εκτός έδρας από την Πνομ Πεντς Κράουν της Καμπότζης για το κύπελλο Ασίας επίσης! Έμεινε στην δεύτερη θέση του ομίλου της και αυτή, με την αντίπαλο της να πετυχαίνει το 3/3 σε νίκες!

Ούτε αυτή άρχισε καλά και το πρωτάθλημα, αφού έφερε ισοπαλία απέναντι στην Μπρισμπέιν Ρόαρ, παίζοντας μάλιστα στο γήπεδό της.
Τώρα καλείται να βρει λύσεις απέναντι στην περσινή πρωταθλήτρια, σε ένα γήπεδο που πέρυσι, περίπου την ίδια εποχή, πήρε μία μεγάλη νίκη.