*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Χιμπέρνιαν-Σεντ Τζόνστον 2-0.

ΣΕΝΤ ΤΖΟΝΣΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Μάδεργουελ με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 17ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με το αυτογκόλ του Μουγκαμπί στο 53’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Μπίερεθ στο 90+2’.

Το τρίποντο μέσα από τα χέρια της έχασε η Σεντ Τζόνστον. Παρά την έντονη πίεση που δέχθηκε, κατάφερε να προηγηθεί με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου. Στη συνέχεια έπαιξε πιο παθητικά, δίνοντας έτσι χώρους στους γηπεδούχους, οι οποίοι στις καθυστερήσεις κατάφεραν να ισοφαρίσουν.

Απογοητευμένη με τον τρόπο όπου έχασε το τρίποντο την περασμένη αγωνιστική, όμως θέλει να το αφήσει πίσω, ώστε να πάρει σήμερα ένα ακόμα θετικό αποτέλεσμα. Είναι σε γενικές γραμμές βελτιωμένη αυτή την περίοδο, σκοράρει με μεγαλύτερη συνέπεια και ειδικά όταν αγωνίζεται μπροστά στο κοινό της, όμως σε λίγες περιπτώσεις κράτησε το μηδέν στην εστία της. Στο +5 από τη τελευταία θέση βρίσκεται αυτή τη στιγμή και μπορεί με νίκη να βρεθεί ως και την 7η.

Σεντ Τζόνστον Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 πρόσφατα ματς.

*Με Under 2.5 τα 4/5 τελευταία παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΧΙΜΠΕΡΝΙΑΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Λίβινγκστον με σκορ 0-1, στα πλαίσια της 17ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το γκολ που χώρισε τις δύο ομάδες σκόραρε ο Μπόιλ στο 28’.

Η αποτελεσματικότητα έκανε τη διαφορά για τη Χιμπέρνιαν. Εκμεταλλεύτηκε πλήρως μία από τις λιγοστές ευκαιρίες που δημιούργησε, παίρνοντας κεφάλι στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο. Στην επανάληψη δέχθηκε έντονη πίεση, αλλά οι γηπεδούχοι αποδείχθηκαν αναποτελεσματικοί, με το σκορ να παραμένει απαράλλακτο ως το τελευταίο σφύριγμα.

Σημαντικό το τρίποντο που απέσπασε, αν και δεν έπεισε με την εμφάνισή της. Είναι σε καλή κατάσταση, σκοράρει ακόμα και σε αναμετρήσεις που δεν δημιουργεί ιδιαίτερες ευκαιρίες και αυτό την καθιστά κίνδυνο για κάθε αντίπαλο. Αμυντικά δεν είναι σε καμία περίπτωση άτρωτη και κυρίως όταν αγωνίζεται μακριά από το γήπεδό της. Παρ’ όλα αυτά μπορεί να εκμεταλλευτεί τυχόν αστάθειες και λάθη που αναμένεται να βγάλουν οι γηπεδούχοι, ώστε να πετύχει πιο εύκολα γκολ.