*Πλέι-οφ Προβιβασμού/Υποβιβασμού.

*Τελικός, επαναληπτικός αγώνας. Δεν ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ, στην πιθανότητα ισοπαλίας του συνολικού σκορ θα υπάρξει παράταση και αν χρειαστεί πέναλτι.

*Αποτέλεσμα πρώτου αγώνα: Ινβερνές-Σεντ Τζόνστον 2-2.

*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 5/5 τελευταία ματς.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΣΕΝΤ ΤΖΟΝΣΤΟΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Ινβερνές με σκορ 2-2, στα πλαίσια του τελικού για τον προβιβασμό/υποβιβασμό στη Πρέμιερσιπ. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Ρούνεϊ στο 18’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Χάλμπεργκ στο 24’. Οι γηπεδούχοι μείωσαν με τον ΜακΆλερ στο 73’ και έφεραν το ματς στα ίσα με τον ίδιο παίκτη στο 80’.

Αρκετά καλή εμφάνιση για τη Σεντ Τζόνστον κόντρα στην Ινβερνές. Μπήκε δυνατά και αποφασισμένη στο ματς, πίεσε έντονα από νωρίς και κατάφερε να πάρει «ασφαλές» προβάδισμα στο σκορ από το πρώτο κιόλας ημίχρονο. Στην επανάληψη φάνηκε να ελέγχει το ματς, όμως μετά το μισάωρο του δευτέρου μέρους, άρχισε να χάνει τα πατήματά της, με αποτέλεσμα οι γηπεδούχοι να το εκμεταλλευτούν πλήρως και στις ουσιαστικά μοναδικές δύο προσπάθειες που βρήκαν στόχο, κατάφεραν να τις μετατρέψουν σε γκολ.

Σημαντικό το γεγονός ότι έχει το πλεονέκτημα έδρας σήμερα και θέλει ιδανικά να το εκμεταλλευτεί προκειμένου να παραμείνει και την επόμενη σεζόν στη μεγάλη κατηγορία της Σκωτίας. Έδειξε πως είναι ικανή για το καλύτερο, αλλά παράλληλα και για το χειρότερο στο προηγούμενο παιχνίδι, καθώς ενώ μπήκε δυνατά και φάνηκε να «καθαρίζει» το ματς, στο τέλος πλήρωσε τις αστάθειες, αλλά και την επανάπαυσή της στο υπέρ της σκορ. Εντός έδρας άφησε με πολύ καλύτερη εικόνα τα τελευταία ματς της σεζόν, καθώς μέτρησε τρεις νίκες στα τελευταία πέντε, με τις δύο από αυτές να είναι στα κρίσιμα ματς των πλέι-οφ. Όσο αφορά τις απουσίες, θα παραμείνουν εκτός και για το τελευταίο παιχνίδι της σεζόν οι Κέιν, Γουόδερσπουν, Μπράισον και Γκάλαχερ, οι οποίοι δεν έχουν ξεπεράσει ακόμα τους τραυματισμούς τους.

Σεντ Τζόνστον Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 πρόσφατα ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 τελευταία παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΙΝΒΕΡΝΕΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Σεντ Τζόνστον με σκορ 2-2, στα πλαίσια του τελικού για τον προβιβασμό/υποβιβασμό στη Πρέμιερσιπ. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Ρούνεϊ στο 18’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Χάλμπεργκ στο 24’. Οι γηπεδούχοι μείωσαν με τον ΜακΆλερ στο 73’ και έφεραν το ματς στα ίσα με τον ίδιο παίκτη στο 80’.

Γλύτωσε τα χειρότερα η Ινβερνές απέναντι στη Σεντ Τζόνστον. Με τρομερή νωθρότητα ξεκίνησε το ματς, ενώ παράλληλα δέχθηκε έντονη πίεση από τους φιλοξενούμενους, οι οποίοι εκμεταλλεύτηκαν τις πολλές ευκαιρίες που δημιούργησαν, παίρνοντας κεφάλι στο σκορ στο πρώτο μέρος. Στο δεύτερο ημίχρονο ακολούθησε το ίδιο μοτίβο μέχρι τη συμπλήρωση εβδομήντα λεπτών παιχνιδιού, καθώς από τότε άρχισε να βγάζει μερικές αστάθειες, με την Ινβερνές φυσικά να μην αφήνει ανεκμετάλλευτο το γεγονός αυτό, μετατρέποντας σε γκολ τις δύο μοναδικές προσπάθειες που βρήκαν στόχο.

Την εικόνα που έδειξε στα τελευταία είκοσι λεπτά της προηγούμενης αναμέτρησης θέλει ιδανικά να δείξει γενικά στο σημερινό ματς, προκειμένου να έχει ελπίδες για άνοδο στην Πρέμιερσιπ. Φυσικά γνωρίζει πως έχει πολύ δύσκολο έργο απέναντι σε μια αντίπαλο που φάνηκε να είναι ένα σκαλί πάνω ποιοτικά, παρά το γεγονός ότι «αυτοκτόνησε» προς το τέλος του πρώτου αγώνα. Παραμένει αήττητη παρ’ όλα αυτά εδώ και εφτά παιχνίδια ανεξαρτήτως έδρας, έχοντας βρει δίχτυα στα πέντε από αυτά, ενώ παράλληλα αμυντικά κατάφερε να διατηρήσει το μηδέν παθητικό σε εξίσου πέντε. Εκτός και από τη σημερινή αναμέτρηση αναμένεται να παραμείνουν οι τιμωρημένοι Ντεβάιν και Ντάφι, ενώ δεν ανακοινώθηκε κάποια προσθήκη στο απουσιολόγιο λόγω τραυματισμών, κάτι που δίνει τη δυνατότητα στον Μπίλι Ντοντς να ανακατέψει την τράπουλα.