*13η αγωνιστική.

* Από το 2020 δεν έχει εμφανιστεί ισοπαλία, σε 5 αγώνες η Έουπεν έχει 3 νίκες και η Σεντ Τρούιντεν 2.

* Στα 6 τελευταία, τα 5 ήταν under 2,5, τα 4 με N/G.

ΣΕΝΤ ΤΡΟΥΙΝΤΕΝ

Προηγούμενο ματς: Νίκησε στο κύπελλο τη δεύτερης κατηγορίας RFB με 3-0 εντός. Χρειάστηκε παράταση για να τα καταφέρει, με σκόρερ τους Ζαϊρολεσλάμ (93’), Οκαζάκι (111’) και Στόικερς (120’+2 πεν.).

Η νίκη αυτή ήρθε σε συνέχεια της επιστροφής στις επιτυχίες και στο πρωτάθλημα, με το 2-1 με την Μόλενμπεκ εντός. Εκεί δεν υπήρχε παράταση, αλλά πάλι τα δύο από τα τρία γκολ ήρθαν στις καθυστερήσεις με την Μόλενμπεκ να ισοφαρίζει προσωρινά και τους ψυχωμένους παίκτες του Φινκ να βρίσκουν το σθένος να πετύχουν δεύτερο γκολ στην τελευταία φάση του αγώνα.

Ξεκόλλησε από τους 13 βαθμούς, βρίσκεται ξανά στη μέση της βαθμολογίας, όπου αν τερματίσει μπορεί και να το πανηγυρίσει. Στο μυαλό όλων στα αποδυτήρια είναι το επιμέρους 3/3 εντός, ωστόσο ο Φινκ είναι και πάλι συγκρατημένος. “Χρειάζεται να είμαστε υπομονετικοί ξανά, δεν είμαστε η Μπάγερν, είμαστε ομάδα που χτίζεται και πρέπει ακόμα να μάθουμε να ανοίγουμε τις κλειστές άμυνες” ανέφερε στις τελευταίες του δηλώσεις.

Συνεχίζει χωρίς απουσίες.

Σεντ Τρούιντεν Στατιστικά

* Στα 4 τελευταία σε πρωτάθλημα και κύπελλο, τα 3 ήταν over 2,5.

* Έχει νικήσει σε 3/4 εντός σε πρωτάθλημα και κύπελλο, το άλλο το έχασε με 0-4 από την Ουνιόν Σεντ Ζιλουάζ.

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΕΟΥΠΕΝ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε από τη δεύτερης κατηγορίας Οστάνδη εντός με 0-2 στο κύπελλο. Πίσω στο σκορ από το 4’ από το γκολ του Πέρες (4’), στο 75’ βγήκε οριστικά νοκ άουτ από το γκολ του Μπερτέ.

Εκτός κυπέλλου από μια κατώτερη ομάδα και μάλιστα εντός, το αποτέλεσμα αυτό πείραξε πολύ τον Κόφελντ και τους παίκτες του. “Δεν ήμασταν έτοιμοι για να δώσουμε ένα παιχνίδι με τέτοιου είδους απαιτήσεις και ντροπιαστήκαμε” το σχόλιο του κόουτς, από ‘κει και πέρα όμως έδειξε σαφή πρόθεση να το αφήσει στο παρελθόν.

Κύριος στόχος της είναι η παραμονή στην πρώτη κατηγορία και ως προς αυτό, την περασμένη αγωνιστική έκανε μια καθοριστική νίκη εντός επί της Σαρλερουά με 2-0. Χρειάστηκε να ακυρωθεί γκολ της αντιπάλου μέσω VAR για οριακό οφσάιντ και να χάσουν οι της Σαρλερουά κι άλλες ευκαιρίες για να προηγηθεί στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου. Από ‘κει και μετά όμως πήρε μπρος και θα μπορούσε να είχε σημειώσει και τρίτο.

Με τη νίκη αυτή, κατάφερε να βγει μετά από καιρό από τη ζώνη των πλέι άουτ, από την οποία βέβαια απέχει μόλις έναν βαθμό. Το ζητούμενο τώρα είναι να μείνει εκτός ζώνης, έχοντας την επιπλέον πρόκληση να πάρει αποτέλεσμα εκτός έδρας και μάλιστα στο γήπεδο μιας ομάδας που επίσης προσπαθεί να αποφύγει τον υποβιβασμό.

Δεν αναφέρθηκαν νέα προβλήματα.

Έουπεν Στατιστικά

* G/G & over 2,5 τα 5/6 τελευταία παιχνίδια της στο πρωτάθλημα, το μοναδικό που το κέρδισε όμως ήταν N/G & under 2,5.

* Σερί με 4 ήττες έχει εκτός έδρας, 3-11 τα τέρματα.